Naujienų srautas

Veidai2019.11.07 11:56

Knygą pristačiusi Lavija Šurnaitė: kokie skirtingi bebūtume, jaustis geriau padeda panašūs laimės receptai

„Spragtelėję pirštais visko neišspręsime. Leiskime sau pabūti silpniems, liūdniems, o tada susiimti ir toliau kiekvienam lipti į savo kalną“, – sakė televizijos laidų vedėja, žurnalistė Lavija Šurnaitė, pristatydama trečiąją savo knygą „Pakeliui su savimi“.

Autorė tikisi, kad knyga „Pakeliui su savimi“ skaitytojus įkvėps atvirumu ir istorijomis, kurias dovanoja vingiuotas, kartais apniukęs, bet galiausiai į vidinę ramybę sugrįžtantis gyvenimo kelias.

„Pakeliui su savimi“ neria į gilesnius emocinius vandenis, kai susiduriame su netikėtais ir nelauktais iššūkiais – sunkiais išgyvenimais, netektimis, iširusiais santykiais, nesėkmėmis darbe, skyrybomis, gyvenimo džiaugsmo praradimais. Kai pajuntame ne tik teigiamų emocijų, bet ir skausmo, nevilties, ašarų, kančios, liūdesio skonį“, – pasakoja autorė, knygoje aprašanti savo ir kitų artimų moterų patirtis, kažkada padėjusias įveikti sunkiuosius gyvenimo etapus.

Žmonių santykių svarbą pabrėžianti žurnalistė atvira – ir jos gyvenime būna tiek pakilimų, tiek nuopuolių. Svarbiausia suprasti, kad su savais rūpesčiais nesame vieni – nebijoti kreiptis pagalbos į artimus žmones, kalbėti apie savo skaudulius. Mat kokie skirtingi bebūtume, jaustis geriau mums padeda panašūs laimės receptai.

„Tai tarsi draugiškai ištiesta ranka, kai negera. Šios knygos pagrindas – atradimai, padedantys „kramtyti gyvenimą“. Jei nori jį tiesiog staigiai, it didelį kąsnį, nuryti, gali imti springti. Čia verta suvokti savo ribotumą – gerąja to žodžio prasme. Priimti mintį, kad spragtelėję pirštais visko neišspręsime. Leiskime sau pabūti silpniems, liūdniems, o tada susiimti ir toliau kiekvienam lipti į savo kalną“, – įžvalgomis dalijasi L. Šurnaitė.

Rašydama trečiąją knygą, L. Šurnaitė siekė priminti, kokia svarbi ir palaikanti yra moterų vienybė. „Pasaulis būtų žymiai geresnis, jei moterys labiau mylėtų ir palaikytų vieną kitą, užuot tylomis save graužusios, kuri gražesnė, talentingesnė. Rašydama galvojau apie jas, bet mano knygos nedraudžiamos ir vyrams“, – juokiasi L. Šurnaitė.

Autorė tikisi, kad knygoje aprašyti jos ir jai artimų moterų išgyvenimai bei patirtys įveikiant sudėtingus gyvenimo etapus paguoda, ramsčiu, įkvėpimu ir padrąsinimu, kai labiausiai to reikia.

Knygos viršelio nuotraukos autorė – fotografė Žaneta Paunksnė. Ji svarsto, kad pakeliui su savimi eini tada, kai tau gera būti savimi, kai neturi sau jokių priekaištų, nejauti baimių ir priimi save tokį koks esi, o savo keliu eini nešvaistydamas energijos bandymams save pakeisti ar tapti kitokiu, o ją skirdamas kūrybai, darbui, šeimai ir savęs tobulinimui“, – svarsto fotografė.

Ji sako, kad pats žodžių derinys „Pakeliui su savimi“ siejasi su ramybe ir laime, tad norėjosi, kad ir viršelis spinduliuotų šilumą. „Gražią dieną Nidoje, nuostabiame gamtos kampelyje viskas galiausiai susidėliojo į vieną gražų paveikslėlį“, – prisiminė Ž. Paunksnė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi