Naujienų srautas

Veidai2019.11.06 20:35

Savo išgyvenimus Stanislavas Stavickis-Stano sudėjo į knygą: piktybinis auglys ne toks gąsdinantis – baisiau pažvelgti į savo vidų

LRT.lt 2019.11.06 20:35

„Rašyti pradėjau išgirdęs diagnozę ir galvodamas, kad knyga bus skirta vaikams, kitaip jie gali nesužinoti, koks buvo jų tėtis. Bijojau mirti“, – savo feisbuko paskyroje rašo atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano. Jo rašytas rankraštis jau nukeliavo į spaustuvę ir netrukus taps knyga.

„Tai kas man atsitiko per pastaruosius metus protu sunkiai suvokiama. Pasirodo vėžys nėra baisiausias dalykas gyvenime. Piktybinis auglys rentgeno nuotraukoje ne toks jau ir gąsdinantis. Žymiai baisiau pažvelgti į savo vidų. Permąstyti kas esi iš tikrųjų. Tad tiesiog viską nupasakojau knygoje, kuri pasirodys gruodžio pradžioje. Aš ieškojau atsakymų, galvojau pabaigęs juos rasiu, bet radau dar begalybę naujų klausimų.

Rašyti pradėjau išgirdęs diagnozę ir galvodamas, kad knyga bus skirta vaikams, kitaip jie gali nesužinoti, koks buvo jų tėtis. Bijojau mirti.

Knygą įpusėjau gydymui artėjant prie pabaigos. Dabar jau žinojau, kad galima bijoti ir gyventi. Rašyti baigiau pasiekęs remisiją ir aiškiai suprasdamas tik vieną dalyką – vaikai apie tėtį turi sužinoti ne iš knygos.

Istorija, kuri nugulė knygos puslapiuose yra ne rašytojo darbas, viskas padiktuota Dievo arba likimo, niekas nesukurta, nėra nei vienos išgalvotos dalies. Šį rytą rankraštis nukeliavo į spaustuvę ir po kelių dienų pavirs knyga. Paskutinį kartą perskaičiau ir negaliu patikėti, kad tai iš tiesų nutiko. Man", – žinia apie naują knygą socialiniame tinkle dalijasi S. Stavickis-Stano.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi