Veidai

2019.11.03 20:08

Mados karalienei Annai Wintour – 70: ką ji slepia po akiniais nuo saulės

LRT.lt2019.11.03 20:08

Reiklumu ir sudėtingu charakteriu, tačiau nepriekaištingu stiliau pojūčiu garsėjanti amerikiečių žurnalo „Vogue“ vyriausioji redaktorė Anna Wintour lapkričio 3-ąją švenčia 70-ąjį gimtadienį. Mados biblija vadinam žurnalui ji vadovauja daugiau nei dešimtmečius ir yra laikoma įtakingiausia mados pasaulio persona.

Ji keliasi labai anksti, kartais 5 val. ryto ir jos diena prasideda puodeliu „Starbucks“ kavos išsinešti. Mėgstamiausias jos metų laikas – pavasaris Niujorke, rankinę nešiojasi retai ir sako, kad niekada neapsirengtų juodai nuo galvos iki kojų.

Ji bijo vorų, netiki horoskopais, nevartoja alkoholio ir niekada nėra pasidariusi asmenukės. Ji teigia, kad neturi ko gailėtis ir visi gandai, kurie apie ją sklando – tiesa. Tokių faktų apie save žurnalui „Vogue“ yra atskleidusi pati Anna.

Vieni ja žavisi, kiti rašo knygas ir kuria filmus. Pasirodžius bestseleriui „Ir velnias dėvi Pradą“ bei to paties pavadinimo filmui, mažai kas abejojo, kad pagrindinė istorijos herojė – A. Wintour prototipas.

Tokia prielaida daugeliui piršosi todėl, kad knygos, vėliau virtusios filmu, autorė Lauren Weisberger pusmetį dirbo asmenine Annos asistente. Taip jau sutapo, kad ir pagrindinė jos knygos herojė buvo vieno įtakingo mados žurnalo redaktorės asistentė, kuriai darbas buvo tapęs košmaru dėl vadovės reiklumo ir sudėtingo charakterio.

Tie, kurie domisi mada ir seka Annos gyvenimą, žiūri vaizdo reportažus ar jos interviu, gali pastebėti, jog iš tiesų filme vaizduojama redaktorės Mirandos Priesley kasdienybė ar jos būdas – savotiškas A. Wintour atspindys.

Ši savito būdo ir legendų apipinta moteris tituluojama įtakingiausia mados pasaulio persona, nuolat patenkanti į „Forbes“ sudarinėjamą įtakingiausių pasaulio moterų šimtuką.

Anna gimė 1949-aisiais Jungtinės Karalystės sostinėje Londone. Jos tėvas – Charlesas Wintour buvo laikraščio „Evening Standard“ redaktorius. Anna ne kartą pasakojo, kad būtent tėvas ir gyvenimas tarp žurnalistų ją įkvėpė pasirinkti tokį karjeros kelią.

Mada ji susidomėjo dar paauglystėje – ji patrumpindavo mokyklinės uniformos sijonus, būdama keturiolikos plaukus pradėjo kirpti kare – šukuosena vėliau tapusia jos vizitine kortele. Jau tada jos tėvas klausdavo Annos patarimų kaip jo vadovaujamas laikraštis galėtų sudominti jaunesnį skaitytoją.

„Tačiau mano tėvas manė, kad turėčiau dirbti mados industrijoje“, – viename interviu „Vogue“ sakė A. Wintour, prisimindama, kaip jis dukrai padėjo įsidarbinti viename Londono butike. Dėl mados ji buvo net pristabdžiusi mokslus.

Vis dėlto, 1970-aisiais ji pradėjo darbuotis mados žurnale „Harpers & Queen“, kur prasidėjo jos karjera ir užsimezgė pirmosios naudingos pažintys. Vėliau Anna dirbo dar keliuose mados žurnaluose, tačiau neslėpė, kad jos svajonė visada buvo „Vogue“, kur ji pradėjo dirbti 1983-aisiais, o po poros metų tapo britiškojo „Vogue“ redaktore.

Ilgai šiose pareigose ji neužsibuvo ir netrukus išvyko į Niujorką, kur ėmėsi vadovauti žurnalui „Home & Garden“. Tačiau su svajonėmis apie „Vogue“ ji neatsisveikino ir nuo 1988-ųjų ji vadovauja amerikietiškajam „Vogue“, vadinamam mados biblija.

„Niekada neturėjau tikslo išgarsėti, nerenku sekėjų socialiniuose tinkluose ir nebūtinai noriu būti atpažįstama, tiesiog dirbu savo kompanijai“, – patikino ji duodama interviu theguardian.com.

Tačiau ji atpažįstama ir dėl savo pasiekimų, ir dėl dešimtmečius nesikeičiančio asmeninio įvaizdžio – kare ir dažnai dėvimų akinių nuo saulės. Tamsių akinių ji nesibodi dėvėti net tada, kai sėdi šalia karalienės Elžbietos II.

Ji ne kartą prisipažino, kad akiniai nuo saulės padeda paslėpti ne tik nuovargį ar miego stygių, bet ir emocijas, kurių nenori rodyti kitiems, ypač žurnalistams, imantiems iš jos interviu.
Vis dėlto yra dalykų, kurie ištirpdo net ir Annos širdį. Ji visuomet šiltai atsiliepia apie savo tėvus, šeimą ir, žinoma, savo vaikus.

Anna turi 34-erių sūnų Charlie ir 32-ejų dukrą Katherine, vadinamą tiesiog Bee, kurių susilaukė su pirmuoju vyru Davidu Shafferiu. A. Wintour ne kartą pasakojo, kad suderinti sėkmingą karjerą ir motinystę buvo nelengva, ypač, kai darbo reikalais reikėjo daug keliauti ir namuose palikti mažus vaikus.

„Tačiau vaikai turi suprasti, kad moterys, mamos dirba ir taip save realizuoja. Ir tai nereiškia, kad dirbančios mamos savo vaikus myli mažiau. Tikiuosi, kad mano vaikai supranta, koks man svarbus ir kiek daug man davė mano darbas“, – yra sakiusi A. Wintour. Dabar ji ne tik mama, bet ir dvejų Carolinos ir šių metų pradžioje gimusios Ellos močiutė.

Beje, spalio viduryje dakyvaudama konferencijoje „Forces of Fashion“ Manhatane dizainerė Agnė Kuzmickaitė turėjo galimybę susipažinti su konferencijos šeiminininke A. Wintour.

View this post on Instagram

with #annawintour 😇

A post shared by Agnė Kuzmickaitė (@agnekuzmickaite) on

„Tai – kažkas neįtikėtino! Ši pažintis – išties neeilinė. Susižavėjau Annos absoliučiu atsidavimu mados pasauliui ir nuoširdžiu rūpesčiu jaunosios kartos dizaineriais“, – pasakojo dizainerė A. Kuzmickaitė.

Be to, teigiama, jog Anna Wintour yra sakiusi, kad Juozas Statkevičius pažymėjo Lietuvą pasaulio mados žemėlapyje.

Parengta pagal CNN, „Vogue“, „The Guardian“, „Independent“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.