Naujienų srautas

Veidai2019.10.29 20:30

„Šok su žvaigžde“ kelionė laiku: nuo šekspyriškų meilės istorijų iki pašėlusio 9-ojo dešimtmečio

LRT.lt 2019.10.29 20:30

Romantiški Williamo Shakespeare'o laikai ar meilės ir laukimo paženklintas pokaris? O galbūt pašėlęs devintasis dešimtmetis? „Šok su žvaigžde“ poros pasistengia įkvėpimo semtis iš skirtingų laikotarpių ir savo šokiais kartais pakviečia pakeliauti laiku.

Kas pasakė, kad Romeo ir Džiuljeta negali egzistuoti šiais laikais? Romantišką, klasika tapusią meilės istoriją ant parketo pasakojo atlikėja Paula Valentaitė ir Gedvinas Meškauskas. Apie jausmus ir įsimylėjėlių dramą jie prakalbo lėtojo valso žingsniu.

Antrojo pasaulinio karo metais išpopuliarėjo vadinamasis „pin-up“ stilius, kai moterys puošėsi dailiomis suknelėmis, stengėsi susisukti įdomesnius kuodus ar susisegti garbanas ir žinoma naudojo ryškius lūpdažius. Į tų laikų dvasią įsijautę Austėja Lukaitė ir Edvinas Belousovas atliko jautrų lėtąjį valsą, pasibaigusį dviejų jaunų žmonių sužadėtuvėmis.

Pokariu vykę vakarėliai įkvėpė ir su projektu atsisveikinusius Tadą Gryn bei Alą Karpenko – būtent į tuos laikus nukėlė jų kvikstepas.

Suskambus Vytauto Kernagio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ ant parketo Vienos valsui pasirodė plaukų stilistas Mantas Tautvaišas ir Karolina Pukšto, priminę karininko ir jo mylimosios porą, atkeliavusią iš praėjusio amžiaus.

Galbūt matėte filmą „Purvini šokiai“? Jei ne, jo nuotaiką ir devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio įvaizdžius ant parketo puikiai atkartojo Ugnė Siparė ir Lukas Petkevičius, sušokę energingą kvikstepą.

Į panašų laikmetį žiūrovus nukelti stengėsi ir atlikėjas, grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius bei Leta Kripaitė, su sportbačiais ir džinsais sušokę džaivą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą