Veidai

2019.10.29 08:02

Vytaras Radzevičius – apie ryto ritualus: mums trūksta ne laiko, o laiko planavimo įgūdžių

Kai kuriems pakilti iš lovos sunku net po penkis sykius atidėto žadintuvo signalo, tačiau žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius tikina, jog jį kas rytą pažadina jo paties biologinis laikrodis. Nors dažnas skundžiasi neturintis laiko, V. Radzevičius įsitikinęs, kad geriausiai dieną planuoti padeda darbų sąrašas. O jei kažko nesuspėjate, perkelkite užduotį į kitą dieną – dėl to pasaulis nesugrius.

Kaip teigia V. Radzevičius, jo rytas šiandien prasideda kitaip nei prieš 10–20 metų. „Matyt, kažkas keičiasi organizme“, – spėja žurnalistas.

Anot V. Radzevičiaus, anksti atsikelti jam visai nesunku, ir dieną jis pradeda be įkyraus žadintuvo garso. „Visada nubundu 6:33 val. Pirmas dalykas, kurį padarau, – gerai pasirąžau, pratampau kojas ir rankas“, – sako V. Radzevičius ir priduria, kad rytinis pasirąžymas – privalomas sėkmingos dienos pradžios ritualas.

Apšildęs raumenis, V. Radzevičius keliasi ir skuba tiesiai į dušą. „Jei prisiverčiu, lendu po šaltu, jei ne – po drungnu“, – prisipažįsta žurnalistas.

Išėjęs iš vonios jis skuba pasidaryti juodos arbatos. „Mano rytinis ritualas – puodelis stiprios juodos arbatos be cukraus. Gerdamas arbatą apmąstau, ką veiksiu pirmiausia, o ką – vėliau“, – apie tai, kaip susidėlioja dienos darbus, pasakoja V. Radzevičius.

„Apmąstęs dienos planus, sėdu dirbti prie kompiuterio. Apie 9 val. einu pasivaikščioti su šunimi, o sugrįžęs pusryčiauju“, – sako žurnalistas. Pasak jo, jau nuo pat vaikystės mylimiausias jo pusryčių patiekalas – įvairiais būdais paruoštas kiaušinis.

Pirmąjį kavos puodelį V. Radzevičius išgeria tik po pusryčių, o antrajį – apie 12–13 valandą. „Daugiau kavos stengiuosi negerti, nes ji man kelia nemigą“, – apie kavos gėrimo įpročius pasakoja V. Radzevičius.

Paklaustas, ko palinkėtų kitiems, kad ir jų diena prasidėtų sėkmingai, V. Radzevičius pataria per dieną neužsibrėžti atlikti daugiau nei penkis darbus. „Susiplanuokite penkis dalykus, juos ir darykite. Jei kažko dėl tam tikrų aplinkybių padaryti nepavyktų, nesigraužkite ir perkelkite darbus į kitą dieną. Juk dėl to pasaulis nesugrius“, – tikina žurnalistas.

„Dažnai žmonės skundžiasi, kad jiems trūksta laiko, tačiau dažniausiai mums trūksta laiko planavimo įgūdžių. Jei atrodo, kad nieko nespėji ir viskas griūva, tereikia atsisėsti prie tuščio, dabar jau ne popieriaus lapo, o kompiuterio ekrano, ir paeiliui susirašyti viską, ką reikia padaryti“, – įsitikinęs V. Radzevičius. Anot jo, susidėliojus mintis juodu ant balto, viskas išsisprendžia savaime.

Išsamiau – įraše (nuo 22:45)