Veidai

2015.09.08 13:45

Lenkijoje – naujas būdas atitrūkti nuo kasdienybės

Seniausias Lenkijoje Benedikto vienuolynas siūlo žmonėms pabėgti nuo kasdienio gyvenimo. Turistai gali pagyventi vienuolyne visiškai atsiriboję nuo šiuolaikinių technologijų.

Seniausias Lenkijoje Benedikto vienuolynas siūlo žmonėms pabėgti nuo kasdienio gyvenimo. Turistai gali pagyventi vienuolyne visiškai atsiriboję nuo šiuolaikinių technologijų.

Jeigu atsibodo greitas gyvenimo tempas ir priklausomybė nuo šiuolaikinių technologijų, Krokuvoje esantis vienuolynas gali būti puiki vieta atostogoms. Vienuoliai teigia, jog daug žmonių iš Lenkijos ir kitų Europos šalių atvyksta į vienuolyną apžiūrėti jo, tačiau vis daugiau žmonių pasilieka čia kelioms savaitėms pagyventi be išorinio pasaulio ir jo chaoso.

„Aš manau, kad daugeliu atvejų, jeigu žmogus gyvena Varšuvoje ar Krokuvoje ir turi nedideli būstą, užtenka užsirakinti duris ir niekur neiti – bus panašios sąlygos kaip vienuolyne. Jokios problemos nėra, jie gali prisitaikyti ir prie maisto. O kodėl taip nedaro? Todėl, kad reikia tam tikros tvarkos, veiklos, o vienuolynas būtent tai ir siūlo“, – sako vienuolis Wlodzimierzas Zatorskis.

Daugelis turistų ir piligrimų atvyksta į šį vienuolyną, nes apsistojus jame yra siūloma ir daugybė laisvalaikio veiklos. Viena populiariausių – tapybos pamokos. 

 „Tai visiškai skirtingi du gyvenimai, o čia jaučiuosi autentiškesnė. Priešingai nei internete, čia viskas tikra, nes internete pilna apgavysčių. Manau, kad jaunimas šiais laikais labai pasiklydęs technologijose“, – sako lankytoja Natlia Lipinska.

Vienuoliai, kurie gyvena vienuolyne, labai retai bendrauja su išoriniu pasauliu. Tokia pramoga, kai jie priima lankytojus iš išorinio pasaulio, yra misijos plėsti katalikų tikėjimą dalis.

Šis vienuolynas yra populiariausias tarp 35–55 kerių metų amžiaus žmonių. Pabėgti nuo technologijų stengiasi įvairiausių profesijų žmonės: mokytojai, bankininkai ir verslininkai.