Naujienų srautas

Veidai2019.10.27 13:32

Cigaretės pradegintas Kurto Cobaino megztinis aukcione parduotas už 334 tūkst. JAV dolerių

BNS 2019.10.27 13:32

Praėjus ketvirčiui amžiaus nuo tada, kai legendinis grupės „Nirvana“ lyderis Kurtas Cobainas pakėlė prieš save ranką, jo cigaretės pradegintas alyvuogių spalvos susegamas megztinis, kurį atlikėjas dėvėjo per grupės koncertą „MTV Unplugged“, aukcione buvo parduotas už 334 tūkst. JAV dolerių.

Sudriskęs, alyvuogių spalvos megztinis su tamsiomis dėmėmis ir pradegintas skyle niekada nebuvo skalbtas nuo tada, kai K. Cobainas jį paskutinį kartą vilkėjo.

Megztinio pardavėjas Garrettas Kletjianas, kuriam priklauso „Forty7 Motorsports“, nusipirko megztinį prieš ketverius metus už 137,5 tūkst. JAV dolerių. „Šis megztinis yra bet kokio jo kada nors vilkėto drabužio „šventasis gralis“, – sakė aukciono namų „Julien's Auctions“ vadovas Darrenas Julienas. – Kurtas sukūrė tokį apdriskusį įvaizdį, jis niekada nevilkėjo drabužių, kad pasirodytų.“

Už megztinį tikėtasi gauti nuo 200 tūkst. iki 300 tūkst. JAV dolerių.

Per aukcioną taip pat buvo parduota ir viena paskutinių grupės lyderio gitarų. Kairiarankiams skirtas turkio spalvos korpusą turintis instrumentas keletą metų buvo eksponuojamas Rokenrolo šlovės muziejuje. Ji buvo parduota už 340 tūkst. JAV dolerių.

K. Cobainas, buvusi viena ryškiausių 10-ojo dešimtmečio pradžios grandžo muzikos žvaigždžių, nusižudė 1994 metų balandžio 5 dieną, būdamas 27-erių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi