Veidai

2019.10.27 18:53

Kotrynos Zylės rekomendacijos: tarp jų – daina, įkvėpusi mokytis groti muzikiniu pjūklu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.10.27 18:53

Ką skaito, žiūri ir klauso tie žmonės, kurie patys kuria kitiems? Vaikų ir paauglių rašytoja Kotryna Zylė papasakojo, kokie kitų menininkai darbai įkvepia ją.

Amiina „Seoul“

„Grupės kūrybą išgirdau keliaudama po Islandiją. Užklydusi į vieną festivalį, kurio žiūrovė buvo ir pati Bjork. Tada pirmą kartą išgirdau eksperimentiniais instrumentais grojančias grupės „Amiina“ merginas. Pirmą kartą tada išgirdau muzikinio pjūklo garsą ir pati pradėjau mokytis groti šiuo instrumentu. Iš tiesų visi grupės kūriniai man labai patinka, tačiau išskirčiau būtent šį“, – pasakoja rašytoja.

Tove Jansson „Nematomas vaikas“

Nors ši knyga skirta vaikams, ji pati ją atrado jau būdama suaugusi. Ši knyga taip sudomino, kad perskaitė ir daugiau autorės kūrinių. „Suaugusiems tai – terapinės pasakos“, – svarsto K. Zylė.

„Mano kaimynas Totoro“, (rež. H. Miyazaki, 1988 m.)

Galbūt ir jos rekomenduojamas filmas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labiau tinkamas jaunesnei auditorijai. „Visi šio režisieriaus animaciniai filmai yra išskirtiniai. Šį filmuką pasižiūrėjau, kai pradėjau domėtis lietuvių mitologija ir pradėjau kurti su tuo susijusiomis temomis. Taigi „Mano kaimynas Totoro“ kalba esminėmis temomis, kurios yra svarbios ne tik vaikams, bet ir suaugusiems“, – sako K. Zylė.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 16.55 min.)

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. Asta Stašaitytė: nustebau pajutusi, kiek daug geros emocijos yra laidoje „Duokim garo“