Veidai

2019.10.27 10:23

Skaudžių išgyvenimų užgrūdintas Mantas Tautvaišas: paauglystėje teko tapti šeimos vyru

LRT.lt2019.10.27 10:23

„Būdamas vienturtis niekada nemaniau, kad man reikia sesers ar brolio, tačiau, kai man buvo šešiolika gimė sesė, kurią ir pats labai prisidėjau augindamas, tapau labai globėjiškas“, – pasakoja projekte „Šok su žvaigžde“ dalyvaujantis plaukų stilistas Mantas Tautvaišas, prisimindamas sunkumus ir netektis, užklupusias jo šeimą.

Kad ir kiek palaikymo ar gerbėjų žinučių Mantas sulaukia dalyvaudamas projekte „Šok su žvaigžde“, jis sako, kad stipriausias kumštis, vedantis į priekį – jo šeima. „Tikriausiai nebuvo nė dienos, kad mano sesė neparašytų ir nepasiteirautų, kaip sekasi, ar gerai jaučiuosi“, – apie vienuolikmetę seserį kalba M. Tautvaišas.

Jis prisimena, kad būdamas paauglys turėjo ne vieną skaudų įvykį, kuris užgrūdino ir parodė, kokia didelė laimė turėti vieningą šeimą. „Mano tėvai išsiskyrė, kai man buvo keturiolika metų. Man asmeniškai tai buvo labai skaudus smūgis.

Netrukus mano mama ištekėjo, gimė sesuo. Po metų nutiko taip, kad mano patėvis mirė. Pamenu, kaip mano mama grįžo tądien iš ligoninės ir mūsų žvilgsniai susitiko... Likome trise – mama, vienerių sesuo ir tada septyniolikmetis aš. Teko suktis“, – prisimena Mantas.

Jis sako, kad tai privertė anksčiau suaugti, jam pradėjo rūpėti dalykai, kurie jo bendraamžių tada dar nė kiek nejaudino – kaip pragyventi, kaip uždirbti, kaip sukurti gerovę. Be to, būdamas vienturtis jis nesvajojo apie brolį ar sesę ir netikėjo, kad gali būti toks globėjiškas.

„Juokauju, kad vieną vaiką jau užauginau. Tačiau visuomet vieni kitiems buvome labai supratingi ir niekada nebuvo kažkokių pykčių. Labai gerai pamenu vienus Naujuosius metus, kai leidau mamai išeiti su draugais pavakaroti, o namuose su sese pasilikau aš. Su sese ant rankų stebėjau fejerverkus ir galvojau, kad visai geri tie Naujieji“, – su šypsena prisimena Mantas, neslepiantis, kad labai didžiuojasi jaunėle.

Mantas pasakoja pasirinkęs kūrybišką profesiją, o jo mažoji sesutė pradėjo žaisti krepšinį. Taip, kaip ji dabar nepraleidžia nė vienos laidos, kurioje pasirodo brolis, taip Mantas nepraleidžia rungtynių, kuriose žaidžia jo sesuo.

„Jai labai gerai sekasi, o pasiekimai kalba patys už save. Galiu tik didžiuotis tokia sese. Tiesa, niekada nebuvau sporto gerbėjas, ypač krepšinio. Tačiau, kai mano sesė rungtyniauja sostinėje, visuomet stebiu varžybas, jaudinuosi, nervinuosi, drebu...“, – vardijo M. Tautvaišas.
Ir nors sesuo su mama gyvena Šiauliuose, o Mantas sostinėje, jis labai džiaugiasi glaudžiais šeimos ryšiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt