Veidai

2019.10.26 16:37

Naują knygą pristačiusi Lavija Šurnaitė: turime plaukti ne prieš ar palei srovę, o ten, kur mums reikia

„Pagaliau esu daugiavaikė knygų motina“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ džiaugiasi televizijos laidų vedėja ir knygų autorė Lavija Šurnaitė, pristačiusi naują savo knygą „Pakeliui su savimi“. Ji patikina, kad išgyvenimų jos bagaže būta visokių ir ji dalijasi savo patirtimis, kaip su jais tvarkytis bei pamilti, priimti save tokį, koks esi.

„Mano knyga skirta mano draugėms, o tiksliau visoms moterims. Vyrams skaityti nedraudžiama, jie taip pat rastų kažką įdomaus, tačiau rašydama kalbėjausi su moterimis.

Knygoje – labai daug mano ir man artimų bei pažįstamų moterų išgyvenimų. Jei šiomis patirtimis pasidalysiu, tikiuosi, kad tai padės dar kažkam, – kalba L. Šurnaitė. – Dažnai sakome „plaukti prieš srovę“ arba „plaukti pasroviui“, tačiau mane įkvėpė mintis, kad iš tiesų plaukti reikia ten, kur reikia jums.

Taigi aš pagalvojau, kad kiekvienas turime būti pakeliui su savimi. Kas daugiau bus tau toks puikus ramstis kaip tu pats?“

Ji sako, kad nė vienas nesame apsaugoti nuo ašarų, liūdesio, beviltiškumo ir kitų panašių emocijų, tad knygoje rašo apie tai, kad nepaisant mūsų pasiekimų, išvaizdos, amžiaus ir kt., kiekvienas išgyvename visą jausmų amplitudę: „Kaip su tuo tvarkytis, kaip sekėsi man, kaip sekėsi kitoms moterims aš ir noriu pasidalyti. Kadangi man jau senokai nebe dvidešimt esu užgyvenusi ne tik malonių patirčių.“

Eiti pakeliui su savimi, save prisijaukinti nėra lengva. Kai pradedi save pažinti, kai pradedi save lupti kaip svogūną sluoksniais ir pravirksti nuo to, kaip nuo minėtojo svogūno.

„Tau skauda, tu nebeįsivaizduoji, kad esi vienoks ar kitoks žmogus, supranti, kad kažkas galbūt tebuvo tavo galvoje kuriamas įvaizdis, galbūt man buvo smagiau save matyti tokią, bet iš tiesų esu daug liūdnesnė, daug uždaresnė ir kitaip viską išgyvenanti. Galbūt turiu priimti viską kas vyksta su manimi ir tai suprasti“, – vardija L. Šurnaitė.

Ji pasakoja, kad norėdama susitvarkyti su savo išgyvenimais yra buvusi ir pas psichologę bei tai vadina įdomia bei vertinga patirtimi.

„Manau, kad tai savotiškai privalomas dalykas. Dantis valomės kasdien, tad ir mūsų emocijoms turi būti atliekama higiena.

Beje, mano psichologė sako, kad žmonės atėję pas ją tikisi patarimų, tačiau geriausias psichoterapeutas yra tas, kuris yra ganėtinai vangus ir leidžia pasikalbėti su savimi. Jis turi padėti pačiam rasti atsakymą ir save pamilti tokią, kokia esi“, – sako Lavija.

Visas pokalbis su Lavija Šurnaite – vaizdo įraše (nuo 1.22.20 val.).

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. Asta Stašaitytė: nustebau pajutusi, kiek daug geros emocijos yra laidoje „Duokim garo“