Veidai

2019.10.25 21:55

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė Felicity Huffman paleista iš kalėjimo

BNS2019.10.25 21:55

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ („Desperate Housewives“) žvaigždė Felicity Huffman penktadienį buvo paleista iš kalėjimo, išbuvusi už grotų 11 iš 14 dienų įkalinimo bausmės už kyšio davimą siekiant įtaisyti dukrą į prestižinį universitetą.

56 metų F. Huffman bausmę federaliniame kalėjime Kalifornijos mieste Dubline pradėjo spalio 15 dieną ir turėjo išeiti į laisvę sekmadienį..

Kalėjimų biuro atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad aktorė iš negriežto režimo įstaigos, esančios į rytus nuo San Fransisko, buvo paleista laikantis taisyklės, leidžiančios paleisti kalinius prieš savaitgalį.

Federalinis teismas Bostone, Masačusetso valstijoje, praėjusį mėnesį skyrė aktorei 14 dienų kalėjime, 30 tūkst. dolerių (27,3 tūkst. eurų) baudą, 250 valandų visuomenei naudingo darbo ir vienerių metų bandomąjį laikotarpį, jai pripažinus savo kaltę dėl sukčiavimo ir susimokymo.

F. Huffman, aktoriaus Williamo H. Macy žmona, buvo pirmoji iš daugiau kaip 30 tėvų, kurių laukia bausmės už įmantrų ir platų sukčiavimo planą, padėjusį elito vaikams užsitikrinti vietas prestižiniuose JAV koledžuose.

Gegužę ašaromis apsipylusi „Oskarų“ nominantė prisipažino davusi 15 tūkst. JAV dolerių (13,3 tūkst. eurų) kyšį, kad jos vyriausia dukra geriau išlaikytų stojamąjį egzaminą į koledžą.

Šis skandalas kilo kovą, kai numanomas sukčiavimo tinklo vadeiva – stojimo į universitetus konsultantas Williamas Singeris –prisipažino vadovavęs nusikalstamiems veiksmams, pradedant sukčiavimu per stojamuosius egzaminus, baigiant trenerių papirkimu, kad ypatingais sporto laimėjimais studentams būtų skirtos sportininkų stipendijos.

Suma, kurią F. Huffman sumokėjo W. Singeriui, yra nedidelė, palyginti su kitais įtariamais šios schemos kyšiais. Kai kurie tėvai kaltinami sumokėję iki 500 tūkst. dolerių (454 tūkst. eurų).

Pasak pareigūnų, W. Singeriui buvo sumokėta iš viso apie 25 mln. dolerių, kad jis papirkinėtų trenerius ir universitetų administratorius. Jis padarė kaltės pripažinimą ir bendradarbiauja su tarnybomis.

Tarp tėvų, paprašiusių W. Singerio pagalbos, taip pat yra aktorė Lori Loughlin, vaidinusi 9-o ir 10-o dešimtmečio komiškame televizijos seriale „Pilna troba“ (Full House), ir jos vyras – jiems taip pat pateikti kaltinimai. Pora savo kaltės nepripažino ir laukia teismo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.