Veidai

2015.09.08 13:45

JAV vėliavą Kuboje vėl iškels trys jūrų pėstininkai, kurie ją nuleido prieš 54 metus

BNS 2015.09.08 13:45

Trys JAV jūrų pėstininkai, dabar išėję į atsargą, kurie 1961 metais nuleido savo šalies vėliavą Amerikos ambasadoje Kuboje, penktadienį grįš į tą salą kartu su valstybės sekretoriumi Johnu Kerry (Džonu Keriu), kad vėl iškeltų „Žvaigždes ir dryžius“.

Trys JAV jūrų pėstininkai, dabar išėję į atsargą, kurie 1961 metais nuleido savo šalies vėliavą Amerikos ambasadoje Kuboje, penktadienį grįš į tą salą kartu su valstybės sekretoriumi Johnu Kerry, kad vėl iškeltų „Žvaigždes ir dryžius“.

„Labai džiaugsiuosi matydamas, kaip vėliava vėl iškeliama“, – sakė 78 metų Jimas Tracy vaizdo pranešime, kuris buvo paskelbtas Valstybės departamento tinklalapyje.

J. Tracy, 30 metų tarnavęs Jūros pėstininkų korpuse, buvo vyresnysis komandoras seržantas, kuriam buvo patikėta nuleisti vėliavą JAV ambasadoje Havanoje, kai Jungtinės Valstijos nutraukė diplomatinius santykius su Kuba 1961 metų sausio 4 dieną.

Tuo metu prie ambasados buvo susirinkusi didžiulė minia kubiečių, trokštančių gauti JAV vizas, kad galėtų palikti salą, krečiamą komunistinės revoliucijos.

Kai J. Tracy, kapralas Mike'as Eastas ir grandinis Larry Morrisas išžygiavo iš ambasados, minia prasiskyrė, o jūrų pėstininkai nuleido vėliavą ir ją sulankstė pagal karinę ceremoniją.

„Tai buvo jaudinamas momentas“, – sakė M. Eastas, dabar 76 metų. Tarnyba JAV ambasados Kuboje apsaugos dalinyje buvo jo pirmasis postas Jūrų pėstininkų korpuse.

Penktadienį jie grįš į Havaną kartu su J. Kerry įtvirtinti diplomatinių santykių atkūrimo, kuris prasidėjo nuo praeitų metų gruodžio JAV prezidento Baracko Obamos ir Kubos prezidento Raulio Castro pastangomis.

Baltųjų rūmų atstovė Katherine Vargas sakė, kad tarnybą baigę jūrų pėstininkai vėl susitiks, „kad rytoj iškeltų vėliavą per JAV ambasados Kuboje atidarymo ceremoniją“.

Vėliava nebus ta pati, kuri buvo nuleista prieš 54 metu, nurodė vienas šaltinis Valstybės departamente.

Tačiau dabar jau pražilusiems jūrų pėstininkams ši ceremonija žymės padarytos spragos užtaisymą.

75 metų L.Morrisas sakė, kad vėliava „grįžta ten, kur ji turėtų būti“.