Naujienų srautas

Veidai2019.10.22 14:31

Prancūzų kino „ledo karaliene“ tituluojama Catherine Deneuve mini 76–ąjį gimtadienį

LRT.lt 2019.10.22 14:31

Spalio 22-ąją 76-ąjį gimtadienį švenčia prancūzų aktorė, prodiuserė ir buvęs modelis Catherine Deneuve. Per beveik 60 metų trunkančią karjerą aktorė sukūrė daugiau nei 100 vaidmenų filmuose, pozavo „Playboy“ žurnalui ir buvo populiarių kvepalų reklamos veidu.

Prancūzų aktorė, prodiuserė ir modelis Catherine Deneuve gimė 1943 m. Paryžiuje, aktorių šeimoje.

Per beveik 60 metų trunkančią karjerą aktorė filmuose suvaidino daugiau nei 100 vaidmenų. Už vaidmenį filme „Indokinija“ ji buvo nominuota „Oskarui“, taip pat yra pelniusi 14 Cezario apdovanojimų.

Dėl išpuoselėtos išvaizdos ir atliktų vaidmenų Catherine Deneuve dažnai vadinama prancūzų kino „ledo karaliene“.

1957 m. kine debiutavusi aktorė pasaulinėje arenoje išgarsėjo atlikusi vaidmenis tokiose kino juostose kaip „Dienos gražuolė“, „Jos Didenybės slaptojoje tarnyboje“, „Alkis“, „Indokinija“, „Medisono grafystės tiltai“, „8 moterys“ ir kt.

Jaunystėje Catherine Deneuve dirbo ir modeliu – pozavo žurnalui „Playboy“, o 20 a. aštuntajame dešimtmetyje tapo visame pasaulyje išpopuliarėjusių kvepalų „Chanel No. 5“ reklaminiu veidu.

2018 m. aktorė visuomenės dėmesį atkreipė sukritikuodama judėjimą „Me Too“, dėl ko vėliau pati sulaukė kritikos.

Paklausta, kaip jai pavyksta išlaikyti savo žavesį, duodama interviu „Reuters“ aktorė yra sakiusi, kad, jos nuomone, su laiku kovoti neverta. Nors senatvė jai ir neteikia džiaugsmo, aktorė tikino, kad garbaus amžiaus problema nei karjeroje, nei asmeniniame gyvenime nelaiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą