Veidai

2019.10.21 14:26

Giedriaus Širkos knygos, filmo ir muzikos rekomendacijos – apie mūsų istoriją ir esmines vertybes

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.10.21 14:26

Atlikėjas ir grupės „Golden Parazyth“ narys Giedrius Širka nemažai laiko praleidžia gamtoje. Jį dažniausiai ir galima pamatyti Vingio parke dviračiu sukant ratus. Čia pat Vingio parke jis pasidalijo ir savo rekomendacijomis.

Arthuras Russellis „This Is How We Walk On The Moon“

Atlikėjas – ganėtinai iškili asmenybė ir per labai trumpą laiką padariusi daugybę ganėtinai novatoriškų dalykų visai muzikos industrijai. Tai žmogus, kuris negalėjo sustoti kurti, nuolat norėjo eksperimentuoti.

Jei žiūrovai norėtų pasidomėti jo muzika, tai galbūt galėtų pradėti nuo dainos „This Is How We Walk On The Moon“, – svarsto Giedrius.

Gintaras Beresnevičius „Lietuvių religija ir mitologija“

Giedrius sako knygas skaitantis retai. Dažniausiai jos būna apie gamtą, o labiausiai mėgsta poeziją. Šiuo metu jis skaito G. Beresnevičiaus knygą „Lietuvių religija ir mitologija“ ir pasakoja jau kelerius metus besidomintis ikikrikščioniška Lietuva.

„Man tai atrodo labai įdomu. Keliaudamas po Skandinavijos šalis, matydamas jų mitologiją, matydamas jų meilę mitologijai, pagalvojau – kodėl mes savo mitologiją taip slepiam giliai.
Daugeliui galbūt atrodo, kad istorija gali būti ganėtinai nuobodi ar sausa, tačiau šioje knygoje istorija persipina su papročiais, kurie daugeliui atpažįstami“, – sako G. Širka.

„Animus animalis“ (rež. A. Žegulytė)

„Tai ne pats lengviausias filmas ir nesiūlyčiau jo romantiškai sekmadienio popietei. Tačiau, manau, kad jis yra labai aktualus šiais laikais – juk pagarba žmogui prasideda nuo pagarbos aplinkai. Mūsų aplinka – medis, paukštis, gyvūnas. O nužmogėjimas prasideda tada, kai negerbiame kito“, – pastebi atlikėjas.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 16.10 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. „Kamanių šilelis“: geriau kurti kartu, o ne po vieną