Veidai

2019.10.19 21:01

Dramatiškas iškritimo vakaras – projektą „Šok su žvaigžde“ paliko pirmoji dalyvių pora

LRT.lt2019.10.19 21:01

Per pirmąsias dvi projekto savaites net dvylika porų stengėsi pademonstruoti, ko išmoko bei kaupė projekto komisijos balus ir žiūrovų balus. Deja, po trečiosios laidos vienai porai surinktų balų pritrūko – projektą paliko Justė Komskytė-Vaiciekiūtė ir Gabrielius Sasnauskas.

Paskutinį kartą ant parketo susitiko visos dvylika porų, sudarytų iš profesionalių šokėjų ir žinomų žmonių, kurie pramoginių šokių pradėjo mokytis daugiau nei prieš mėnesį. Deja, kitą savaitę ant parketo nebeišvysime J. Komskytės-Vaiciekiūtės ir G. Sasnausko.

Šis vakaras džiaugsmingesnis buvo kitoms poroms, ypač daugiausiai komisijos balų surinkusiems Tadui Gryn ir Alai Karpenko (27), Indrei Stonkuvienei ir Rolandui Beržiniui (25), Simonai Nainei ir Ligitui Bernatavičiui bei Pauliui Stravinskui ir Ainei Juzėnaitei, surinkusiems po 24 balus.

Kaip ir ankstesnėse dviejose laidose, dalyvių pasirodymus vertino projekto komisija – Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas Virginijus Visockas, Pasaulio ir Europos pirmenybių daugkartinė medalininkė Lina Chatkevičiūtė, Europos profesionalų Lotynų Amerikos šokių triskart vicečempionas Justas Kučinskas.

Trečiąją projekto laidą pradėjo praėjusios savaitės lyderiai – Austėja Lukaitė ir Edvinas Belousovas, atlikę lėtąjį valsą ir papasakoję dar vieną emocingą meilės istoriją apie dviejų jaunų žmonių sužadėtuves.

„Jų pasirodymas – lyg dviejų buvusių pasirodymų tęsinys“, – pastebėjo V. Visockas. Tačiau L. Chatkevičiūtė džiaugėsi, jog poros emocijos tikrai neatrodo suvaidintos. Už jas ir jausmingą pasirodymą komisija skyrė 23 balus.

Lėtąjį valsą keitė greitasis kvikstepas. Tik šįkart standartiniams šokiams būdingų ilgų suknelių, dekoruotų kristalais ar plunksnomis, nebuvo.

Ugnė Siparė ir Lukas Petkevičius pasirodė pasipuošę odinėmis striukėmis. Jų pasirodymas L. Chatkevičiūtei priminė sceną iš daugeliui puikiai žinomo filmo „Purvini šokiai“, pastatyto devintojo dešimtmečio pabaigoje. Teisėjai patiko ir pasikeitęs poros įvaizdis. J. Kučinskas labiau gyrė ne įvaizdį, o poros skleidžiamą nuotaiką. Ją komisija įvertino 20 balų.

Po Justės Komskytės-Vaiciekiūtės ir Gabrieliaus Sasnausko tango komisija džiaugėsi partnerės daroma pažanga ir gyrė spartų jos tobulėjimą, tačiau kol kas dešimtukų nežarstė – poros šokis surinko 16 balų. Deja, porai pritrūko žiūrovų palaikymo – duetas atsisveikino su projektu.

Šokėja Ala Karpenko dar prieš laidą pripažino, kad jos partneriui Tadui Gryn labiau sekasi Lotynų Amerikos šokiai. Panašu, kad komisija mano taip pat – po judviejų rumbos teisėjai negailėjo pagyrų bei aukštų balų. Praėjusią savaitę T. Gryn lėtąjį valsą komisija įvertino 19 balų, o šio šeštadienio rumba surinko net 27 balus.

Atlikėjas Vaidotas Valiukevičius ne kartą pabrėžė, kad „Šok su žvaigžde“ yra televizinis projektas, tad vien tik gerai šokti nepakanka. Kas savaitę jis su partnere Leta Kripaite stengiasi padovanoti ne tik šokį, bet ir parodyti savo kūrybiškumą.

Pirmojoje laidoje jie nukėlė į devyniasdešimtuosius, antrojoje laidoje savo pasirodymą Vaidotas pradėjo prie molberto, o trečiasis poros šokis buvo susijęs su mada. Pirmoji pasirodymo dalis priminė nespalvotą filmą ar juodai baltas mados fotografijas. Už jų šokį ir kūrybiškumą komisija skyrė 23 balus.

Kas pasakė, kad Romeo ir Džiuljeta negali egzistuoti šiais laikais? Romantišką, klasika tapusią meilės istoriją ant parketo pasakojo atlikėja Paula Valentaitė ir Gedvinas Meškauskas. Apie jausmus ir įsimylėjėlių dramą jie prakalbo lėtojo valso žingsniu. „Jūs atnešėte šviesą ant parketo. Puikus šokis“, – džiaugėsi J. Kučinskas. Poros lengvumą bei grakštumą gyrė ir kiti du teisėjai, galiausiai poros šokį įvertinę 21 balu.

„Galėjo dar sunkesnį šokį duoti“, – ironiškai svarstė Paulius Stravinskas, su partnere Aine Juzėnaite atlikęs sambą. Tačiau panašu, kad net ir sudėtingas šokis jam puikiai pavyko.

„Atrodo, kad Paulius dvi laidas taupė savo energiją ir ekspresiją tam, kad trečiosios laidos metu parodytų viską, ką sugeba“, – šypsojosi V. Visockas. Poros energija įtraukė ir J. Kučinską bei L. Chatkevičiūtę, o taip pat ir žiūrovus studijoje. Šokis surinko 24 balus.

Po energingos sambos – ne mažiau energingas Simonos Nainės ir Ligito Bernatavičiaus kvikstepas. Jį pamačiusi L. Chatkevičiūtė pasijuto tarsi atsidūrusi Niujorke, o jai antrinęs J. Kučinskas pritarė, kad pasirodymas vertas Brodvėjaus scenos. Pasirodymu džiaugėsi ir pati Simona, o nuotaikos tikrai nesugadino 24 komisijos skirti balai.

Antrojoje projekto laidoje kojos raumenį pasitempęs Simas Kučas prisipažino, kad dėl traumos turėjo praleisti repeticijas praėjusį sekmadienį, o ir pirmadienį treniravosi vos valandą. Vis dėlto Simas ir Melisa Valinovič pademonstravo rumbą, pasakojusią dramatišką meilės istoriją, teisėjų įvertintą 14 balų.

Tobulumo siekis gali privesti prie beprotybės. Tokią žinutę skleidė šį vakarą atliekamas Indrės Stonkuvienės ir Rolando Beržinio vienos valsas. Tai bylojo ir pasirodymo pabaigoje vilkėti tramdomieji marškiniai. Poros įvaizdis sužavėjo komisiją, o L. Chatkevičiūtė bei J. Kučinskas šokį net pavadino geriausiu poros pasirodymu.

Šokis įvertintas 25 balais. Panašu, kad porai padėjo ir repeticijos, ir prieš pasirodymą siųsti šilti gerbėjų žodžiai. Savo palaikymą porai išreiškė net ir ekonomistė, politikos bei visuomenės veikėja Ingrida Šimonytė.

Priešpaskutiniai ant parketo pasirodė Mantas Tautvaišas ir Karolina Pukšto su užvedančia ča ča ča. Nors Mantas pripažino, kad Lotynų Amerikos šokiai jam sekasi sunkiau, komisija patikino, jog jo tobulėjimas šokių aikštelėje – akivaizdus. Teisėjai trečiąjį poros šokį įvertino 20 balų. Tai asmeninis poros rekordas.

Vakarą užbaigė Pauliaus Šinkūno ir Katerinos Voropaj samba. Vėl girta už įdomią choreografiją pora surinko 22 balus.

Nors žiūrovų balsai nebuvo skelbiami, visų laidų metus juos skaičiavo kompanija „Grant Thornton Lietuva“. Susumavus žiūrovų balsus ir komisijos balus su projektu turėjo atsisveikinti J. Komskytė-Vaiciekiūtė ir G. Sasnauskas.

LRT.lt primena, kad Justė – viena iš trijų talentingų Lietuvos smuikininkių grupės „Electric Ladies“ narių. Kartu su grupe ji garsina Lietuvą koncertuodama įvairiose pasaulio koncertų salėse bei renginiuose. Justė taip pat yra televizijos autorinių programų prodiuserė ir groja orkestre „Vilnius Sinfonietta“.

Gabrielius Sasnauskas – standartinių ir Lotynų Amerikos šokių mokytojas, „Pro/Am“ šokių treneris. Daugkartinis tarptautinių sportinių šokių varžybų finalininkas. „Milagro Dance Academy“ šokių studijos įkūrėjas.