Naujienų srautas

Veidai2019.10.18 16:19

Buvęs JAV prezidentas Jimmy Carteris su žmona Rosalynn tapo ilgiausiai santuokoje gyvenančia pirmąja pora

LRT.lt 2019.10.18 16:19

Buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Jimmy Carteris su žmona Rosalynn santuokoje pragyveno dvidešimt šešis tūkstančius septynis šimtus šešiasdešimt penkias dienas – iš viso daugiau nei 73-ejus metus, ir tapo ilgiausiai santuokoje gyvenančia pirmąja pora, rašo CNN.

Ketvirtadienį „The Carter Center“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinia, jog J. ir R. Carteriai tapo ilgiausiai santuokoje gyvenančia pirmąja pora ir pralenkė George`ą H. W. Bushą ir jo žmoną Barbarą, kuriems iki šiol priklausė ilgiausiai santuokoje gyvenusios pirmosios poros statusas.

Kai buvęs JAV prezidentas J. Carteris pirmą kartą pasipiršo tuomet dar Rosalynnai Smith, moteris atsisakė, nes mirštančiam tėvui buvo pažadėjusi pirmiausiai užbaigti koledžą.

Rosalynnos Carter tėvas mirė kai jai buvo vos 12-ka, tačiau pažadą dukra ištęsėjo. Į pirmąjį pasimatymą su būsimu vyru Jimmy`iu Carteriu ji nuėjo 1945 m. Po metų pora susituokė. Tuo metu Jimmy`iui Carteriui buvo 21-eri, o jo mylimajai – vos 18 metų, rašo CNN.

Savo memuaruose R. Carter rašė, kad draugaudama su būsimo vyro seserimi visada galvojo, kad jos draugės brolis – pats gražiausias vyras, kokį jai teko matyti.

Gražiai apie žmoną kalbėjo ir buvęs JAV prezidentas. „Geiausias dalykas, kurį padariau gyvenime – vedžiau Rosalynną“, – yra sakęs Jimmy Carteris.

Šiuo metu buvusiam Jungtinių Valstijų prezidentui 95-eri, o jo žmonai – 92-eji.

Nedaug nuo buvusios pirmosios JAV poros atsilieka ir rugsėjo mėnesį 68-ąsias santuokos metines atšventę buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene.

Pora susipažino Vokietijoje, kai abu mokėsi lietuvių gimnazijoje. „Ten pirmą kartą pamačiau Almą. Meilė iš pirmo žvilgsnio.Vieno žvilgsnio pakako 68-eriems metams“, – kalbėjo V. Adamkus.

Jis savo išrinktąją, tuomet dar Almą Nutautaitę, vedė 1951-aisiais rugsėjo 1 dieną. Pora susituokė gyvendami JAV.

V. Adamkaus prezidentavimo laikotarpiu Lietuva įprato prezidentą matyti ne vieną – šalia jo visada buvo pirmoji ponia A. Adamkienė.

Paklaustas, kaip su žmona atšventė jiems ypatingą progą, V. Adamkus LRT.lt sakė, kad dieną su žmona praleido dviese: „Dviese prabuvome namuose, džiaugėmės gražiu oru ir aplinka. Laikomės vienas kitą prižiūrėdami ir palaikydami, esame pasiryžę sulaukti dar ne vienų sukaktuvių“, – apie šventinį rudens sekmadienį pasakojo V. Adamkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi