Naujienų srautas

Veidai2019.10.18 12:10

Gimtadienį švenčiantis Vytautas Landsbergis – ne tik politikas, muzikologas, bet ir poetas

Spalio 18-ąją 87-ąjį gimtadienį švenčia Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis. Profesorius ne tik užsiiminėja politine veikla, skambina fortepijonu, bet ir kuria eiles.

Vytautas Landsbergis gimė 1932-ųjų spalio 18-ą dieną Kaune.

Studijuodamas Valstybinėje konservatorijoje Vilniuje, ėmėsi pedagoginio darbo, dėstė fortepijoną įvairiose aukštosiose mokyklose.

V. Landsbergis išleido per šimtą knygų, kuriose, kaip ir savo straipsniuose, iš pradžių daugiausia gvildeno Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą, o vėlesniais metais – Lietuvos ir tarptautinius politinius klausimus.

Profesorius suredagavo ir išleido visus Čiurlionio kūrinius fortepijonui.

Šiuo metu prof. V. Landsbergis užsiima kūryba ir savo socialinio tinklo paskyroje dalijasi eilėmis.

Savo gimimo dienos išvakarėse jis pasidalijo šmaikščiu eilėraščiu apie žmones ir robotus. Po įrašu pasipylė profesoriui skirti gimtadienio sveikinimai ir ilgų metų linkėjimai.

1990-aisiais V. Landsbergis išrinktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku. Už nuopelnus Lietuvai jis apdovanotas Vytauto Didžiojo I-ojo laipsnio ordinu, Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine, Nacionaline kultūros ir meno premija bei kitais svarbiais apdovanojimais.

Išsamiau – reportaže (nuo 51.00)

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kovos su prekyba žmonėmis diena: kodėl Lietuvoje į pinkles dažniau įtraukiami vyrai?
Keliu vėliavą. Vytautas Landsbergis: norėčiau, kad emigrantai oro uoste girdėtų ne „balabaikas“, o tėvynės meilės muziką
Vytautas Landsbergis – laisvės keliu. - dok. f. pataisytas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi