Naujienų srautas

Veidai2019.10.22 06:58

Merūnas Vitulskis vaikus norėtų leisti į žydų mokyklą: žydai moka gyventi ir jiems svarbi šeima

Operos solistui Merūnui Vitulskiui laimės suteikia tikslo siekimas. Kadaise siekęs būti didžiojoje scenoje dabar jis nori dainuoti „Metropolitane“ – link to tenoras eina mažais žingsniais ir kartais dėl to net džiaugiasi, nes dar nežino, ko reikėtų siekti įgyvendinus šį tikslą. LRT RADIJO laidoje „Laimės dieta“ – M. Vitulskio laimės receptai.

Paklaustas, ar yra laimingas žmogus, M. Vitulskis teigia, jog kaskart tenka tai sau priminti.

„Jei pradedi save moralizuoti, sakyti: kaip nesiseka, verslai nejuda, nėra koncertų... Vakare grįžti, paskambini į duris ir girdi, kaip atbėga parketu vaikai. Tai tavo vakaro apdovanojimas už visą dienos darbą. Vaikai – geriausias įrodymas, kad esi labai laimingas“, – pažymi jis.

Operos solistas tikina niekada negalvojęs, kiek daug vaikai gali suteikti laimės, o jo žmona Erika apskritai vengdavo, nemėgo vaikų. „Kai atsirado vaikų, mumyse įvyko lūžis. Kasdien išmokstame naujų dalykų, analizuojame save kartu su jais, kovojame su savo drakonais ir demonais“, – kalba pašnekovas.

Vis dėlto atsiradus vaikams kartais nutinka ir taip, kad kartas nuo karto sutuoktiniai pameta vienas kitą, tačiau M. Vitulskiui viską išspręsti padeda pokalbis su mylimąja vakare: „Atsigulame į lovą ir labai daug kalbamės arba būname vienas šalia kito – grupinė dviejų žmonių meditacija.“

M. Vitulskis pasidalijo savo laimės receptų dešimtuku. Pasak jo, sąrašui sudaryti jis pasitelkė 10 Dievo įsakymų, kuriuos pakoregavo pagal save.

„Tai seniausios gyvenimo taisyklės, kurių laikantis gali nugyventi labai puikiai be nesąmonių. Nesakau, kad esu žiauriai religingas. Esu karštai tikintis, bet nepraktikuojantis“, – pažymi jis.

1. Elkis su kitais taip, kaip nori, kad su tavimi elgtųsi

„Labai paprasta taisyklė. Net gatve eidamas matai skausmo akis. Aną dieną ėjau parduotuvėje, sėdėjo moteris su mokesčiais rankose ir verkė. Ateini ir paklausi: ar viskas gerai? Gal jums reikia pagalbos? Ji nusišluostė akis, sako: „Ne, viskas gerai, susitvarkysiu. Ačiū.“ Nusišypsojo – šypsena padeda“, – pasakoja jis.

M. Vitulskis teigia besivadovaujantis savo pedagogo Jono Antanavičiaus mintimi: „Tu visą gyvenimą kariausi su savimi.“

Kaip sakau, operos pasaulyje reikia arba turėti rusišką pavardę, arba būti žydu, arba – gėjumi. Taip yra – tada tau viskas eisis kaip patepta. Tai nėra diskriminacija – tai šablonai.

„Tęsi kovą nuo pat ryto. Atsikelti – jau yra kova. Čia irgi vyksta kova su savimi: galvoji, kaip nejaukiai prieisi, bet visi, kurie praėjo, pagalvojo, kad turi ir savo problemų. Bet kai prieini, tavo problemos susitraukia“, – tikina pašnekovas.

2. Visada turėk tikslą

M. Vitulskis teigia, kad visada stengiasi sau užsibrėžti naujų tikslų. Jei kažką įgyvendina, tuoj pat sugalvoja, ko siekti toliau, nors, aišku, kartais tikslai ateina ir savaime.

„Mano tikslas visą laiką buvo didžioji scena. Savo tetai esu sakęs: pamatysi, vieną dieną aš stovėsiu didžiojoje scenoje. Ji visą laiką juokdavosi, sakydavo, svajotojas“, – prisimena dainininkas. Dabar jo tikslas – dainuoti „Metropolitan“ scenoje. Iki šios svajonės jis eina lėtai ir tikina, kad kartais dėl to net džiaugiasi, nes dar nesugalvojo, ko reikėtų siekti po to.

3. Kasdien išmok ko nors naujo

Nors pašnekovas neneigia, kad tai įgyvendinti dažnai sunku ir pačiam, jis nepaliauja to siekti. Svarbu susidėlioti tikslus ir visiems metams. Pavyzdžiui, jis kasmet nori išmokti atlikti po vieną du naujus vaidmenis.

Labai daug dalykų M. Vitulskį išmoko ir jo vaikai. Pasak žinomo vyro, kartais net tenka valdyti savo emocijas, nes būna – pratrunka, tačiau jis teigia išmokęs ir atsiprašyti.

4. Gerbk savo protėvius – tėvą ir motiną

„Buvo laikas, kai kaltinau tėvus dėl vieno ar kito dalyko. Imi juos kritikuoti: tėvai galėjo tą daryti, tėvai nemokė to, nevedė ten. Bet aš galvoju – nugyvensiu gyvenimą, tada galėsiu dėlioti. Gali būti, kad pusės nebusiu padaręs, kiek jie padarė“, – svarsto pašnekovas.

5. Investuok į vaikus

M. Vitulskis atskleidžia turįs mažą svajonę – vaikus leisti į žydų mokyklą. „Kaip sakau, operos pasaulyje reikia arba turėti rusišką pavardę, arba būti žydu, arba – gėjumi. Taip yra – tada tau viskas eisis kaip patepta. Tai nėra diskriminacija – tai šablonai“, – mintimis dalijasi vyras.

Jis įsitikinęs, kad žydai – labai protingi žmonės, kurie moka gyventi. Be to, jie visada koncentravosi į šeimą, kuri, pasak pašnekovo, labai svarbus taškas kiekvieno gyvenime.

6. Nepaleistuvauk

„Mano gyvenime nedaug moterų. Savęs neišmėčiau, neišdraikiau. Tai padeda man save stabilizuoti. Esu stabilus ir jausmuose. Pamilau vieną moterį ir ją vedžiau. Tai didžiausia dovana, kurios kiti negauna ir ieško. Iš esmės dėl meilės reikia labai stipriai kovoti“, – kalba M. Vitulskis.

Be to, jis pažymi, kad paleistuvis gali būti ir darbe – su vienais dirbti, o su kitais tartis dėl darbo. Tad visų svarbiausia – nesimėtyti.

7. Nevok

„Vaikystėje esu pavogęs. Vogti obuoliai patys skaniausi“, – sako M. Vitulskis. Jis tikina, kad tik tada, kai pats buvo apvogtas, suprato, ką tai reiškia – tada ir baigėsi jo vagystės.

Tačiau ne tik šiuo aspektu santykis su pinigais buvo sudėtingas. Operos solistas pasakoja, kad gavęs pirmą honorarą tiesiog „pasileido“.

Mano pirmi pinigai buvo kosminiai. Kai uždirbdavau 50 litų per dieną dirbdamas juodus darbus ir už vieną 25 minučių trukmės pasirodymą gavau 5 000 litų, nesupratau, ką su tais pinigais daryti. Pirkau viską, ką norėjau.

„Mano pirmi pinigai buvo kosminiai. Kai uždirbdavau 50 litų per dieną dirbdamas juodus darbus ir už vieną 25 minučių trukmės pasirodymą gavau 5 000 litų, nesupratau, ką su tais pinigais daryti. Buvo šokas. Švaisčiau visokiems niekučiams. Pirkau viską, ką norėjau“, – prisipažįsta jis.

8. Nekalbėk netiesos

M. Vitulskis stengiasi vaikams sakyti taip, kaip yra, o ne „šventą netiesą“.

„Vaikai tave mobilizuoja, nes su tuo melu gyvens visą gyvenimą. Kai apie tai pagalvoji, kokią atsakomybę neši... Jeigu nesi žvėris ir tavyje yra nors krislelis gerumo, tikrai nerizikuosi vaikų gerove sakydamas jiems netiesą“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

9. Nepaleistuvauk

Juokdamasis M. Vitulskis sako, kad jam tai, matyt, taip svarbu, jog tokį punktą į savo laimės receptų sąrašą įtraukė net du kartus. Dainininkas neslepia, kad aplink jį – daug pagundų, todėl svarbu turėti vertybinį bagažą.

„Tai turi įdėti tėveliai. Grandininė reakcija – jeigu tėvai neįdėjo, būsi, nepyk, bet mėšlo krūva. Džiaugiuosi, kad tiek močiutė, tiek teta, tiek mama man tai įskiepijo. Ta šventoji trejybė į mane investavo labai daug“, – kalba jis.

10. Nepavydėk

Dažnai sakoma, jog lietuviai – pavydi tauta, tačiau M. Vitulskis mano, kad taip nėra: „Yra žymiai pavydesnių. Pavydas griauna. Aš turiu gero pavydo – kai pamatau, kad žmonės kažką sugeba ar padaro, kodėl aš negaliu?“

Jis su pavydu sieja ir gausybę šiuo metu vykstančių skyrybų – nenuostabu, kad jos įvyksta, jei žmonės tarpusavyje konkuruoja.

„Mano aplinkoje yra daug porų, kurios konkuravo tarpusavyje. Keista ir liūdna. Nelengva su tuo kovoti“, – tikina operos solistas.

Paklaustas, kokie jo kasdieniai ritualai, M. Vitulskis teigia, jog pirmiausia tai – bučiniai.

„Tai labai svarbu. Nežinau, ar filmai, ar skaitytos knygos daro tiek daug įtakos, bet būna gyvenime, kad išeidamas ryte gali paskutinį kartą matyti žmogų. Didžiausia mano gyvenimo baimė – netekti artimųjų. Nieko gyvenime nebijau, tik vienintelio šito dalyko. Turiu tokį slibiną viduje“, – mintimis dalijasi jis.

Visas pokalbis – laidos įraše. Laidos vedėja – Rimantė Kulvinskytė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi