Veidai

2019.10.16 10:59

Pakistane viešintys Kembridžo hercogai į oficialų priėmimą atvyko rikša

LRT.lt2019.10.16 10:59

Jungtinės Karalystės princas Williamas ir jo žmona, Kembridžo kunigaikštienė Catherine, tęsia vizitą Pakistane, kur atvyko pirmadienį. Jiedu jau susitiko su ir aukščiausiais valstybės vadovais, ir su sostinėje įsikūrusio koledžo studentėmis, su kuriomis kalbėjosi apie aukštojo mokslo svarbą.

Kembridžo hercogų vizitas Pakistane – pirmoji britų karališkosios šeimos atstovų kelionė į šią šalį per daugiau nei dešimtmetį.

Visas penkias jų viešnagės dienas šalyje užtikrinamas aukščiausio lygio saugumas, Williamo ir Catherine kelionę prižiūri Pakistano kariuomenė.

Taip karališkosios šeimos nariai prisimena istorinius Didžiosios Britanijos ir Pakistano santykius, bei siekia parodyti, kokia dinamiška ir žvelgianti į ateitį ši šalis yra šiandien.

Catherine ir Williamas apsilankė merginų koledže. Šio apsilankymo tikslas priminti apie kokybiško švietimo svarbą ir tai, kad ir merginos gali siekti aukštojo mokslo bei profesinės karjeros. Ypač iš to naudos gali turėti merginos, kilusios ir sunkiau besiverčiančių šeimų.

Jie taip pat bendravo su jaunimu ir domėjosi, kaip Pakistano bendruomenės prisitaiko prie klimato kaitos.

Kelionės metu Williamas ir Catherine susitiko su Pakistano prezidentu Arifu Alvi ir premjeru Imranu Khanu, jiems padėkojo už šiltą priėmimą Pakistane.

2006 m. Pakistane lankėsi princas Charlesas ir Camilla, 1996-aisiais princo Williamo motina princesė Diana, o 1961-iais bei 1997-aisiais ir Karalienė Elžbieta II.

„Šiandien šis miestas yra sostinė, tačiau kai prieš pusę amžiaus čia lankėsi mano močiutė, ji pamatė tik pradėtą statyti miestą.

Vėliau čia lankydamiesi mano tėvai išvydo besikeičiančius vaizdus, augantį ir gražėjantį peizažą, su kuriuo drauge augo ir mūsų šeimos meilė šiai šaliai“, socialiniame tinkle „Instagram“ rašė princas Williamas, dar kartą dėkodamas už šiltą priėmimą.

Taip pat buvo surengtas iškilmingas priėmimas, į kurį atvyko iškilūs Pakistano kultūros, meno, verslo ir politikos atstovai. Karališkoji pora į priėmimą atvyko su dailiai papuošta rikša.

View this post on Instagram

It is our great pleasure to join you here this evening on our first official visit to Pakistan. I would like to begin by saying bahut shukria to you all for making us so welcome in your country. Stood here with this magnificent monument behind me, I am struck by the great strides Pakistan has made since its birth seventy-two years ago. The view from this hill would have been quite different when my grandmother, The Queen, first visited over half a century ago. Looking out, one would have seen the beginnings of a city under construction, yet to become the great capital that it is today. And with successive visits by my mother and my father, this view has continued to change, with the city constantly growing and with it my family’s affection for Pakistan. Take a look at our Stories📱to see more from The Duke and Duchess of Cambridge’s first full day of their visit to Pakistan.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Planuojama, kad vizito metu karališkoji pora įveiks per 1000 km nuo sostinės Islamabado ir istorinio Lahoro iki šalies šiaurės bei pasienio regionų vakaruose.

Į pirmąjį oficialų vizitą Pakistane karališkoji šeima atvyko „tuk tuku“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt