Veidai

2019.10.13 12:34

Indrė Stonkuvienė – apie vaikystę ligoninėse: gydytojai netikėjo, kad gyvensiu

Raimonda Katiliūtė, Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.10.13 12:34

„Tai, kad šiandien šoku – stebuklas. Kai tik gimiau, gydytojai nebuvo tikri, kad aš išgyvensiu, galėsiu vaikščioti ar sėdėti“, – pasakoja televizijos laidų vedėja, influencerė ir iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ įkūrėja Indrė Stonkuvienė, prisimindama savo vaikystę, kai dažniausiai jos dienos bėgdavo ligoninės palatoje.

„Stengiuosi savęs per daug nespausti ir galbūt ne visada iš savęs reikalauju geriausio rezultato, tačiau stengiuosi nepadaryti sau gėdos ir pateikti netobulai tobulą rezultatą. Aš ir pati esu netobulai tobula“, – šypsojosi Indrė, duodama interviu LRT TELEVIZIJOS projekto „Šok su žvaigžde“ kūrybinei grupei.

Moteris pasakojo, kad viską, ko imasi, atlieka su užsidegimu ir meile. „Meile žmonėms, savo veiklai, darbui, aplinkai, gyvenimui. Tikriausiai mažai, kas žino, iš kur ta mano meilė gyvenimui ir ką man teko praeiti vaikystėje.

Dėl gimdymo metu patirtos traumos mano trečias ir ketvirtas stuburo slanksteliai prispaudė nervą, o dėl to sutriko mano kvėpavimas, negalėjau praryti maisto. Todėl vos gimusi pusmetį praleidau įtvare.

Be to, medikai buvo pasakę, kad man negalima verkti, nes verkdama galiu uždusti. Gydytojų prognozės buvo nekokios – jie nemanė, kad man pavyks ilgai išgyventi, be to, nebuvo tikri, kad išgyvenusi galėsiu vaikščioti ar sėdėti“, – pasakojo I. Stonkuvienė.

Portalui LRT.lt ji sakė visai neseniai sužinojusi, kad vaikystėje ją buvo ištikusi klinikinė mirtis: „Mano mamytės sesuo tuo metu dirbo ligoninėje. Tačiau nenorėdama dar labiau jaudinti savo sesės ji apie mane ištikusią mirtį nutylėjo. Tik visai neseniai, matydama, kad man viskas gerai, ji papasakojo, kas kažkada nutiko.“

Indrė beveik neturi savo vaikystės nuotraukų, jos krikštynos įvyko reanimacijoje, o būdama vaikas daugiausiai laiko praleido ligoninėje. Kakavos puodelis, balta duona su sviestu ir geltonas sūris, kurį valgydavo ligoninėje, moteriai dabar vis dėlto kelia geras asociacijas ir primena laikus, kai buvo vaikas.

„Kai pradėjau lankyti mokyklą, nemažai pamokų turėdavau praleisti, nes ir vėl tekdavo grįžti į ligoninę. Esu be galo dėkinga savo tėvams, nes galiu tik numanyti, ką jiems teko ištverti. Mano mamytė apie patirtus išgyvenimus iki šiol negali kalbėti be ašarų“, – sakė Indrė, kuri, iki kol sulaukė penkiolikos metų, buvo gydoma stipriais medikamentais.

Tačiau, jos teigimu, visos tos patirtys nebuvo tuščios – iš ten jos meilė gyvenimui ir viskam, ką daro. Net gydytojai jai yra sakę, kad labiau gyvenimą mylinčio vaiko jie nebuvo matę, galbūt todėl jai pavyko pasveikti.

„Kadangi gydytojai kažkada abejojo, kad aš išgyvensiu, galėsiu vaikščioti ar sėdėti, tai, kad šiandien šoku – šioks toks stebuklas. Net ir mano mamytė po pirmojo mano pasirodymo pasakė, kad mano šokis – įrodymas, jog tikėjimas ir meilė gali viską“, – šypsojosi Indrė.

Įkūrusi iniciatyvą „Moterų pasaulyje“ šiandien ji padeda kitoms moterims bei šeimoms, kurios augina vaikus su negalia. Su savo iniciatyva I. Stonkuvienė keliauja po Lietuvos ir užsienio miestus, kviesdama moteris susitikti ir pasidalinti savo istorijomis. Kiekvieno tokio susitikimo tikslas – padėti konkrečiai herojei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt