Naujienų srautas

Veidai2019.10.10 14:26

Prasidėjo festivalis „Nepatogus kinas“: atidarymo svečiai pozavo už grotų

LRT.lt 2019.10.10 14:26

Ketvirtadienį prasidedantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ atidarytas filmu „Vidurnakčio keliautojas“, kuriame pasakojama apie Europoje prieglobsčio ieškančią afganų pabėgėlių šeimą. Festivalio atidarymo nepraleido ir gausus būrys kino gerbėjų.

Prieš festivalio atidarymo filmą organizatoriai darkart priminė apie skaudžią MES ir JIE atskirtį.

Salėje skambėjo Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos septintokų balsai – jie skaitė savo bendraamžio Icchoko Rudaševskio, kalėjusio gete, dienoraščio ištraukas.

Prieš 76-erius metus penkiolikmetis berniukas pasauliui paliko sukrečiantį liudijimą apie laikotarpį, kai riba tarp MES ir JIE buvo geto siena. Šią garso instaliaciją kūrė režisierius Mantas Jančiauskas, kompozitorius Dominykas Digimas, video parengė Ignė Narbutaitė.

Festivalis Vilniuje prasideda spalio 10 d., Kaune – spalio 11 d. ir toliau keliaus per visą Lietuvą: nuo spalio 23 d. nepatogius filmus žiūrės Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Ukmergės žiūrovai, o nuo lapkričio 13 d. – Utenos, Anykščių, Marijampolės, Rokiškio, Tauragės, Biržų kino gerbėjai.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.

Festivalio metu dvylikoje Lietuvos miestų pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi