Veidai

2019.10.10 11:46

Vytautą Šerėną prisimenant: minimos 60-osios legendinio humoristo gimimo metinės

LRT.lt2019.10.10 11:46

Lygiai prieš penkis mėnesius, gegužės 10-ąją, netekome ekonomikos mokslų daktaro, ilgamečio laidos „Dviračio žinios“ kūrėjo Vytauto Šerėno. Šių metų spalio 10-ąją V. Šerėnas būtų šventęs 60-ąjį gimtadienį.

Po draugo netekties laidų vedėjas Arūnas Valinskas sakė, kad V. Šerėnas įvedė naują „infošou“ vedėjų etaloną: „Po to jis keitė tam tikrus dalykus, bet jis liko pirmuoju, vieninteliu ir unikaliu. Dabar supratau, kad kažkoks Lietuvos humoro istorinis etapas jau praeityje ir jo nepakartosime, galėsime tik prisiminti.“

„Dviračio žinių“ vairą V. Šerėnas laikė daugiau nei 20 metų. Be to, jis buvo ir artistas, įkūnijęs jam brangius personažus – Bratką „Ūsą“ ir Bratką „Barzdoną“.

Dviračio žinios. Vytautui Šerėnui atminti

„Televizijoje rodžiausi „Dviratyje“ dar dirbdamas valstybinį darbą. Kainų ir konkurencijos tarnyboje buvau vyriausiasis specialistas. Dabar tai būtų nesuprantama.

Aš sakydavau, yra valstybės tarnautojų, kurie dainuoja chore, o aš – televizijoje. Kaip ir tas pats. Nors iš tikrųjų ne tas pats“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ yra sakęs V. Šerėnas.

Gyvenimas. In Memoriam Vytautas Šerėnas

Daugelis iki šiol pamena pramogų pasaulio atstovo A. Valinsko pokštą, kai prieš maždaug 20 metų 15 tūkst. litų baudą jis sumokėjo smulkiomis monetomis. Pakrauti ir nuvežti pinigų pilną priekabą jam padėjo ir bendražygis humoristas V. Šerėnas.

Archyviniuose kadruose užfiksuotas visas procesas. Iš pradžių A. Valinskas ir a. a. humoristai V. Šerėnas bei Gintaras Ruplėnas pila 1, 2 ir 5 centų monetas į priekabą. Kad procesas atrodytų iškilmingesnis, bendražygiai darbui pasirinko aukso spalvos kibirus ir kastuvus.

„Mes netgi iš rimtų dalykų padarom parodiją. Svarbu, kad ji būtų juokinga“, – prieš du dešimtmečius duotame interviu yra sakęs V. Šerėnas.

Jo žmona mokslininkė Dalia vyro sprendimo tapti savotišku tautos linksmintoju niekada nebandė keisti. Pamačiusi, kad televizijos ekrane V. Šerėnas jaučiasi kaip žuvis vandenyje, visada palaikė.

Pora kartu buvo daugiau nei tris dešimtmečius: susipažino studijuodami universitete, vėliau iškėlė vestuves, susilaukė dviejų dukrų. Apie savo kasdienybę jis taip pat kalbėdavo lengvai pajuokaudamas.

„Aš dažnai gaminu valgyti, bet be žvakių. Vakarienę reikia valgyti, o ne spoksoti į maistą ir į žvakes“, – laidoje „Gyvenimas“ prabrėžė V. Šerėnas. Be to, jis pasakojo, kad ir lėkštės jo namuose nedūžta. „Aš ekonomistas, o Dalia – suvalkietė, lėkštės yra vertybė“, – paaiškino jis.

Stilius. In memoriam Vytautas Šerėnas

Šerėnų šeima turėjo ir vieną nelaužomą taisyklę – kiekvieną savaitgalį Vytautas ir Dalia nuo miesto šurmulio pabėgdavo į gamtą. Aukštaitijoje, Luknelės ir Juodinėlio upelio apsuptyje stovi jų etnografinė sodyba.

V. Šerėnas yra sakęs, kad laikas joje sustoja, o galva atsigauna nuo kasdienių darbų. Būtent toje sodyboje sustojus širdžiai užgeso ir V. Šerėno gyvybė.

Dalia Kutraitė kalbina... In memoriam Vytautas Šerėnas

LRT.lt primena, kad V. Šerėnas gimė 1959-aisiais spalio 10 d. Antagavės kaime Ignalinos rajone. 1975 m. baigė Ignalinos vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus politechnikumą ir įgijo ryšininko specialybę. Baigęs mokslus, dirbo Ignalinos tarpmiestinėje telefonų stotyje, vėliau tarnavo sovietinės armijos statybos daliniuose suvirintoju Maskvos srityje.

Grįžęs iš kariuomenės Vilniaus universitete įgijo darbo ekonomikos specialybę. 1988–1993 m. studijavo aspirantūroje, apgynė mokslų daktaro disertaciją.

1993–1995 m. dirbo Valstybinėje kainų ir konkurencijos tarnyboje prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausiuoju specialistu. 1995 m. gavo koncerno „Volkswagen“ stipendiją tęsti ekonomikos mokslus Vokietijoje, tačiau pasirinko darbą televizijoje, ėmė vesti televizijos laidą „Dviračių žynios“.

LTV 40-mečio proga sveikina „Dviračio šou“ kūrybinė grupė – Vytautas Šerėnas ir Gintaras Ruplėnas

2002 m. V. Šerėnas kaip nepriklausomas kandidatas dalyvavo prezidento rinkimuose, juose užėmė 4 vietą.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai 2002. Vytautui Šerėnui atminti

Nuo 2003 m. V. Šerėnas vedė „Dviračio šou“, yra sukūręs įvairių humoristinių personažų.

Su žmona Dalia užaugino dvi dukras – Gintę ir Rytę.

„Benai, plaukiam į Nidą!“ 1995 m. Prisiminkime. Vytautas Šerėnas perima vedėjo vietą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.