Naujienų srautas

Veidai2019.10.09 17:19

Aktorius Joaquinas Phoenixas: šis Džokeris kitoks nei prieš tai buvę

LRT.lt 2019.10.09 17:19

Džokeris tapo daugiau nei 250 filmų personažu, tačiau, pasak aktoriaus Joaquino Phoenixo, atlikusio pagrindinį vaidmenį šiais metais pasirodžiusioje juostoje, jo įkūnytas herojus – kitoks nei ankstesnės personažo versijos.

Džokerio personažas sukurtas dar 1966-aisiais, o filmų, į vaidmenų sąrašą įtraukusių Džokerį, yra per 250. Nuo 1966 iki 1968 m. piktadario Džokerio vaidmenį seriale „Betmenas“ atliko legendinis aktorius Cesaris Romero.

Režisieriaus Timo Burtono juostoje „Betmenas“ (1989 m.) neapykatos pritvinkusį klouną suvaidino Jackas Nicholsonas. Jo sukurtas personažas simbolizuoja tamsiąją žmogaus pusę.

Kitaip nei prieš tai minėti du džokeriai, filme „Tamsos riteris“ (2008m.) aktoriaus Heatho Ledgerio sukurtas džokeris kino kritikams atrodo labiau susijęs su psichikos liga.

Nors ir neseniai pasirodžiusiame filme „Džokeris“ pagrindinis personažas siejamas su psichikos sutrikimais, pagrindinį vaidmenį atlikęs aktorius J. Phoenixas patikino, kad lyginti prieš tai buvusių personažų su jo įkūnytu herojumi neverta.

„Šiame filme Džokerio personažą su komanda kūrėme savaip. Tai – mūsų kūrybos vaisius. Aš ir pats kurdamas personažą, nesirėmiau jokia ankstesne jo versija. Man tai buvo labai svarbu. Manau, kad tai ir buvo pagrindinė mūsų sėkmės paslaptis“, – Venecijos kino festivalyje vykusioje spaudos konferencijoje sakė J. Phoenixas.

Kino sales užvaldžiusio filmo „Džokeris“ pagrindinis aktorius Joaquinas Phoenixas: filmą kūrėme taip, kaip norėjome

Beje, aktorius yra prisipažinęs, kad kuriant filmą, sunkiausia jam buvo laikytis dietos ir numesti 23 kilogramus. „Pasirodo, (spartus didelio kūno svorio netekimas) paveikia žmogaus psichologiją. Tu išties imi kraustytis iš proto, kai per tokį trumpą laiką netenki šitiek svorio“, – sakė jis portalui „People“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi