Veidai

2019.10.05 15:51

LRT sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas: jeigu mama „Žalgirio“ rungtynes stebi kartu, komanda visada pralaimi

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.10.05 15:51

„Vaikystėje visuomet žiūrėdavau varžybas išjungęs televizoriaus garsą ir komentuodavau pats, o nuėjęs miegoti įsivaizduodavau, kad kalbinu sportininkus“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako LRT sporto žurnalistas Rytis Kazlauskas. Pirmoji spalio savaitė jam buvo išties neeilinė.

Portalo LRT.lt skyriaus sporto žurnalistas savaitės pradžioje debiutavo kaip „Panoramos“ sporto žinių vedėjas. Jis šypsosi, kad buvo ir šiokių tokių nesklandumų – vis dėlto, pirmas kartas eteryje yra labai jaudinanti patirtis.

„Iki šiol atsiprašinėju lengvaatletės Živilės Vaiciukevičiūtės, kad neištariau jos pavardės. Tikiuosi, kad Živilė man atleis“, – šypsosi R. Kazlauskas, šeštadienį išbandęs ir „Labas rytas, Lietuva“ šeštadienio laidos vedėjo kėdę.

Penktadienio vakarą Rytis pirmą kartą komentavo „Eurolygos“ rungtynes, kuriose susitiko Kauno „Žalgiris“ ir Vitorijos „Baskonia“. Deja, tą vakarą Lietuvos klubas turėjo pripažinti varžovų panašumą.

„Labai smagu komentuoti Eurolygos rungtynes, kai gali palaikyti savo mylimą komandą, žaidžiančią tarptautinėse varžybose“, – sako sporto žurnalistas.

Tiesa, jis juokauja, kad visais laikais aistringai palaikęs „Žalgirį“ prie televizoriaus ekrano jis surado ir priežastį, kodėl jo mėgstama komanda pralaimėdavo. „Mamos buvimas prie televizoriaus ir jos komentarai per krepšinį visuomet baigdavosi „Žalgirio“ nesėkme. Taigi pradėjau prašyti, kad per varžybas ji išeitų iš svetainės“, – juokiasi Rytis.

Jis pasakoja, kad dar būdamas vaikas mėgdavo išjungti televizoriaus garsą ir pats komentuoti rungtynes, o išjungęs televizorių ir nuėjęs miegoti įsivaizduodavo, kaip kalbina sportininkus.

„Rimčiau viskas prasidėjo tada, kai būdamas studentas dalyvavau vienoje atrankoje į komentatoriaus vietą. Pasirodžiau tragiškai, tačiau patekau tarp kelių, pasirodžiusių geriausiai. Matyt, kiti nieko gero neparodė. Taip pradėjau komentuoti Nacionalinės krepšinio lygos varžybas“, – prisimena R. Kazlauskas ir sako, kad dabar kalbindamas pašnekovus prisimena save dvylikametį ir vaizduotėje drauge sumuša delnais.

Norint tapti geru sporto žurnalistu ar komentatoriumi, pasak Ryčio, keliems metams gali tekti pamiršti miegą, tačiau vėliau viskas stoja į vėžes. O kuriozų tiesioginiame eteryje nutinka tikrai nemažai...

Visas pokalbis su R. Kazlausku ir žiūrovų klausimai jam – vaizdo įraše.

Rytis Kazlauskas: vaikystėje supratau, kad jeigu mama „Žalgirio“ rungtynes stebi kartu, jie visada pralaimi
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.