Naujienų srautas

Veidai2019.10.03 15:12

Lietuviškąja Madonna vadinama Džordana Butkutė švenčia gimtadienį

LRT.lt 2019.10.03 15:12

Išgarsėjusi būdama vos 19-os, atlikėja Džordana Butkutė scenoje gyvuoja jau daugiau nei 30 metų, o šiandien mini ir savo 51-ąjį gimtadienį.

Anot muzikologo Dariaus Užkuraičio, Dž. Butkutę galima laikyti Lietuvos Madonna. „Ji viena iš pirmųjų pradėjo dainuoti labiau šiuolaikinę lietuvišką popmuziką. Patinka jos muzika ar ne, bet Dž. Butkutė buvo pirmoji, todėl ji gerbiama. Jei scenoje išbūni 30 metų, vadinasi, kažką darai gerai“, – portalui LRT.lt yra sakęs D. Užkuraitis.

„Savo laiku ji diktavo ne tik stiliaus, bet ir elgsenos scenoje madas. Tais laikais žmonės buvo ką tik iššokę iš sovietinio režimo, kuris turėjo daug taisyklių, Dž. Butkutė jų laikėsi mažiausiai ir formavo savo elgesį bei stilių“, – teigė muzikologas.

Kaip teigia muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, Dž. Butkutė iš kitų išsiskiria savo asmenybės bruožais. „Ji ryški, nebijanti sakyti dalykų, kurie kitiems gal atrodo „nepatogūs“, gyva, nuoširdi. Publika tai įvertina“, – portalui LRT.lt yra sakęs R. Zilnys.

Be to, Dž. Butkutės įvaizdis buvo visiškai kitoks nei tuo metu populiarių atlikėjų, pastebi R. Zilnys. „Ji buvo jaunatviška ir ekstravagantiška – tuo skyrėsi nuo vyresnės kartos estrados atlikėjų. Nesutikčiau, kad jos karjeros viršūnė buvo prieš porą dešimtmečių, manau, ji ir dabar yra viršūnėje."

Pati atlikėja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ yra pasakojusi, kad yra labai dėkinga savo vyrui Elegijui, kurio dėka jai pavyko įveikti visas gyvenimo negandas ir priklausomybes.

„Norisi rėkti garsiai, kokia esu laiminga. <...> Žmonės meta tą savo priklausomybę tiktai savo noru. Kiek aš prisižiūrėjau į tuos, kuriuos atveža per prievartą, jie praktiškai visi atkrenta. O aš jau ir pati buvau pavargusi nuo tokio neatsakingo gyvenimo, pati jau galvodavau, kaip aš galiu taip neatsakingai elgtis su tais, kurie mane myli”, – laidoje yra pasakojusi Dž. Butkutė.

Viena ryškiausių Lietuvos muzikos žvaigždžių Dž. Butkutė gimė Raseiniuose. Būdama 20-ies debiutavo „Lituanikos“ festivalyje, o 1987 m. pradėjo dainuoti instrumentaliniame ansamblyje „Nerija“. Pirmąjį albumą „Nemylėjau tavęs“ atlikėja išleido 1989 m.

Per daugiau nei 30 scenoje praleistų metų, Dž. Butkutė išleido 18 albumų ir surengė keturis koncertinius turus – „Nesudeginta ant laužo“, „Aš – karalienė“, „Neoninės pelių uodegos“ bei „Iki Mėnulio ir atgal“.

Atlikėjos koncertai surenka pilnas klausytojų šalies arenas Lietuvoje, ji taip pat rengia koncertus Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje.

Lietuviškos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A dainininkė buvo nominuota šešis kartus, apdovanota dviejose kategorijose. 2014 m. ji nugalėjo „Metų atlikėjos“ nominacijoje bei gavo dar vieną apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai.

Šiuo metu atlikėja koncertuoja įvairiuose festivaliuose ir rengia pasirodymus Lietuvos auditorijai tiek šalyje, tiek užsienyje gyvenantiems tautiečiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi