Naujienų srautas

Veidai2019.09.30 20:05

Algimantas Puipa pristatė „Kitą tylos pusę“: pirmieji filmą įvertino kviestiniai premjeros svečiai

Sostinėje įvyko kone dvidešimt metų širdyje nešiotos režisieriaus Algimanto Puipos juostos „Kita tylos pusė“ premjera. Pirmieji filmą išvydo kviestiniai svečiai – kultūros, meno, pramogų pasaulio atstovai, žinomi eterio veidai.

Vieną iš pagrindinių vaidmenų juostoje sukūrė aktorius Juozas Budraitis. Premjeros vakarą portalui LRT.lt aktorius sakė, kad tai bus pirmasis kartais, kai jis išvys jau užbaigtą filmą ir šios akimirkos labai laukia.

„Įdomu pamatyti, kaip atrodo baigtas darbas. Premjera man visada jaudinantis įvykis ir nežinau, ar išmokau žiūrėti ramiai. Anksčiau dažniausiai per premjerą pabėgdavau iš salės, nežinau, kaip bus šįkart. Man būna kažkaip keista, nejauku“, – dar prieš premjerą prisipažino aktorius.

Kažkada jis jau buvo skaitęs Torgny Lindgren romaną „Kamanių medus“, pagal kurį ir buvo sukurta juosta „Kita tylos pusė“. Prieš pradėdamas filmuotis filme, aktorius vėl perskaitė šį romaną iš naujo. Knyga, kaip ir naujoji juosta jam sukėlė daugybę minčių. „Apie žmogaus gyvenimą, jo prasmę, egzistenciją. Įvairių minčių būta“, – sakė J. Budraitis.

LRT.lt primena, kad naujasis režisieriaus filmas „Kita tylos pusė“ – juosta apie du brolius Einarą (akt. Juozas Budraitis) ir Kasparą (akt. Povilas Stankus), kuriuos jungia neapykanta, kadaise atsiradusi dėl meilės vienai moteriai.

Pasak naujausią savo filmą „Kita tylos pusė“ pristačiusio režisierius A. Puipos, broliai, vaizduojami filme, jau seni ir per senatvinę demenciją nebesupranta, kas yra, o ko nėra: „Vienas įsivaizduoja, kad moteris jį paliko ir išvažiavo, o kitas žino, kad ji mirė, nes pats ir palaidojo. Yra ir trečias asmuo filme – moteris, atsitiktinai pakliuvusi į sodybą ir užtrukusi joje, nes prasidėjo potvynis. Ši moteris siurbia brolių istorijas.“

A. Puipa sako, kad tai istorija apie 40 metų trunkantį neišsikalbėjimą, gyvenimą vienatvėje ir neapykantoje.

„Ta neapykanta veikėjus suartino taip, kad jie negali vienas be kito gyventi. Kaip žmonės negali gyventi be meilės, taip šie – be neapykantos. Tai šekspyriška istorija, aktoriams tikrai buvo, ką veikti. Filme yra magiško realizmo, kas mane visuomet labai žavi“, – tikino A. Puipa.

LRT TELEVIZIJOS laidai „Ryto suktinis“ režisierius kiek anksčiau pasakojo, pastaruoju metu ir pats bandantis prisijaukinti senatvę.

„Yra toks gražus posakis apie tokį amžių, kokio esu sulaukęs, – pakanka pasižiūrėti į vieną medį, kad suprastum, kaip atrodo visas miškas. Ta senatvės išmintis be galo tragiška. Ir tie, kurie sako nebijantys senatvės, kalba netiesą“, – teigė vienas garsiausių šalies kūrėjų.

Kalbėdamas apie aktorius, vaidinančius jo filmuose, A. Puipa teigia pasirenkantis tokius kūrėjus, su kuriais jam įdomu.

„Jei žinau, kaip kuris nors aktorius vaidins – man neįdomu. Kodėl tiek daug vaidmenų mano filmuose sukūrę Kostas Smoriginas ar Vidas Petkevičius? Nes niekada nežinau, kaip ir ką jie padarys. Jie mane nustebina. Nors K. Smoriginas man sako, kad nemoku dirbti su aktoriais, bet turiu gerą fantaziją, ir jam to pakanka“, – tikino A. Puipa.

Daugiau vakaro akimirkų – nuotraukų galerijoje, taip pat žiūrėkite reportažą:

Ryto suktinis su Zita Kelmickaite. Kino režisierius prof. Algimantas Puipa: bandau prisipratinti senatvę
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi