Veidai

2019.10.01 20:23

Haroldas Mackevičius: jei nebūčiau pasirinkęs „Dviračio žinių“, gilinčiausi į mokslą

Martynas Starkus, LRT RADIJO laida „Penktadienio pokalbiai“, LRT.lt2019.10.01 20:23

Daugybiniai Haroldo Mackevičiaus pomėgiai – sodininkavimas, grybavimas, žvejyba ir žemės ūkio darbai. LRT RADIJO laidoje „Penktadienio pokalbiai“ jis teigia, kad savo sodą tvarko remdamasis įvairiais moderniais metodais ir mėgsta į viską įsigilinti tiek, kiek yra įmanoma.

Haroldą Mackevičių kalbino LRT RADIJO laidos „Penktadienio pokalbiai“ vedėjas Martynas Starkus.

– Pristačiau tave, kaip humoristą, bet galbūt dažniau esi identifikuojamas, kaip „Dviračio žinių“ kūrėjas?

– Taip, esu vienas iš „Dviračio žinių“ kūrėjų. Humoristas turi nuolat juokauti, o aš juokauju tik darbe ir uždaręs darbo duris tampu ne humoristu, o eiliniu Lietuvos Respublikos piliečiu.

– Šiandien į specifines profesines detales per daug nesigilinsime, juolab, kad tu esi nemažai apie tai pasakojęs. Kalbant apie hobius, galima sakyti, kad esi mikologas?

– Ne, jei žinočiau bent porą tūkstančių grybų rūšių, tada būčiau mikologas. Aš pažįstu kokias 40–50 grybų rūšių. Mikologija yra labai plati sritis. Aš skiriu valgomus ir nevalgomus grybus, todėl apsinuodijęs nesu.

– Man labiausiai iš tavo grybų gyvenimo patirties patinka istorija apie tai, kaip tu auginai grybą ir jo kasdienybe dalinaisi feisbuke. Pasakojai, kaip tavo grybas auga, kaip praėjo jo jaunystė, branda, kaip jis pradėjo kirmyti ir visiškai sunyko.

– Taip, visa tai truko dvi savaites.

Juokauju tik darbe

– Šiemet tu to nedarei, nes tavo baravykas Rokas greitai sunyko?

– Taip. Anksčiau aš gyvendavau sodyboje, kur dygdavo baravykai. Dabar po laidos ten keliausiu, kilnosiu eglių šakas, manau, kad rasiu kokius 5–6 grybus ir mano pietų klausimas bus išspręstas.

Kadaise su amžinąjį atilsį uošviu pasodinome eglių alėją, kur po 20 metų ėmė augti baravykai. Jie auga kasmet. Rekordas – trys dideli kibirai.

– Čia kaip akcija – pirkote eglių, o kartu su eglėmis gavote baravykus?

– Eglės nudžiūdavo. Jas sunku pasodinti ir reikia labai smarkiai prižiūrėti, nes jos jautrios sausrai. Kai jos nudžiūdavo, aš išsikasdavau Marcinkonyse eglutę ir pasodindavau, tada Labanore išsikasdavau ir pasodindavau, todėl pas mane eglutės yra surinktos iš kokių penkių ar šešių vietų ir auga dviejų rūšių baravykai. Taip pat auga raudonikiai, lepšės, todėl išėjęs ryte pagrybauti turiu galimybę nusirauti tris baravykus, juos pasikepti su sviestu ir pavalgyti.

– Ar nepasiklysti miške?

– Ne, aš turiu įgimtą GPS, nes kelis metus lankiau orientacinį. Kai tėtis medžiodavo, mane visada pasiimdavo į mišką. Kai šviečia saulė, aš niekada nepasiklystu. Jei vietovė yra kalvota ir nėra saulės, gali būti, kad pasiklysiu. Dabar, žinoma, yra mobilūs telefonai, todėl yra kvaila pasiklysti, tačiau aš grybauju ten, kur nėra mobiliojo ryšio ir reikia galvoti.

Man patinka įsigilinti į viską tiek, kiek yra įmanoma

– Tavo pomėgiai yra šunys, gamta, grybai ir sodas, kurį puoselėji prie savo sodybos. Man žemės ūkis yra svetimas, tačiau žaviuosi žmonėmis, kurie tuo domisi ir išmano.

– Man visada tai buvo įdomu. Jei nebūčiau pasirinkęs „Dviračio žinių“, tikrai gilinčiausi į mokslą. Man labai patinka įsigilinti į viską tiek, kiek yra įmanoma. Pradėjęs sodininkauti perskaičiau visą literatūrą lietuvių kalba ir supratau, kad jos yra labai nedaug.

Perskaitęs viską rusiškai supratau, kad ten vien senienos, o, skaitydamas literatūrą anglų kalba, suvokiau, jog ten labai daug terminų, kuriuos reikia įsiminti. Verta pabrėžti, kad resursai lenkų kalba yra nuostabūs.

Aš savo sodą tvarkau remdamasis įvairiais moderniais metodais. Stengiuosi domėtis ir vis jį atnaujinti. Norėtųsi plėstis, tačiau jau žmona uždraudė.

– Kalbant apie derlių, aš niekada nesu stovėjęs turguje, kaip pardavėjas. Ar tu pardavinėji savo gerybes?

– Ne, aš jas dovanoju artimiesiems. Dalį gerybių atiduodu tolimesniems draugams, o likusią dalį padovanoju visai tolimam draugų ratui. Kadangi šiemet buvo mažai obuolių, jų užteko tik šeimai ir kontorai. Nusinešu krepšį į darbą, kur yra daug pelių ir jos tuos obuolius sugraužia.

Išsamiau – laidos „Penktadienio pokalbiai“ įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt