Veidai

2013.01.28 13:54

Venecijos festivalis: gyvenk spalvingai

Venecijoje prasidėjo garsusis karnavalas, šiemet skiriamas spalvoms ir jų sukeliamoms emocijoms. Gyvenk spalvingai – toks karnavalo šūkis.

Venecijoje prasidėjo garsusis karnavalas, šiemet skiriamas spalvoms ir jų sukeliamoms emocijoms. Gyvenk spalvingai – toks karnavalo šūkis.

Venecijos karnavalui pasibaigus prasideda gavėnia, pasninko laikotarpis prieš Velykas, tad daugumai žmonių šis kaukių balius yra geriausias pasilinksminimas prieš ramybės periodą, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Šiemet renginys prasidėjo įspūdingu fantastinių būtybių pasirodymu ant vandens. Vykstant karnavalui organizuojami koncertai, gondolų paradai, pokyliai Venecijos rūmuose. Tūkstančiai turistų iš Italijos ir viso pasaulio suplūsta į miestą pasižiūrėti spalvingų kaukių ir kostiumų.

„Pagaliau kaukės, spalvos ir džiaugsmas – po visos šios krizės ir liūdnų veidų Romoje. Atėjome čia pasimėgauti saule, spalvomis ir linksmomis nuotaikomis“, – sako karnavalo lankytoja Mariana di Gregorio.

Per karnavalą kaukėmis, domino ar visais kostiumais pasipuošia ir programų dalyviai, ir miestiečiai bei turistai.

„Karnavalas – tai proga kultūriniams mainams. Čia galima sutikti žmonių iš įvairių šalių ir miestų. Karnavalas atspindi Venecijos tarptautiškumą“, – teigia karnavalo lankytoja Renata Ortolani.

Baigiant paskutinius pasiruošimo karnavalui darbus Veneciją užklupo potvynis: Šventojo Morkaus aikštė virto ežeru, o kanalai susiliejo su pėsčiųjų takais. Turistai vaikščiojo lieptais, tačiau tai nesugadino šventinės nuotaikos.

„Per visus metus pavargsti nuo darbo, tačiau karnavale gauni progą atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką“, – tvirtina karnavalo lankytojas Silviano Valle.

Venecijos karnavalas yra vienas seniausių pasaulyje, vykstantis jau nuo XI amžiaus.

Kaukių naudojimas šiame mieste turi keletą istorinių priežasčių: XVIII amžiuje jas dėvėjo didikai, kai norėdavo išlaikyti anonimiškumą balsuodami, kaukes naudojo ir aktoriai bei aktorės, o kai kurios jų buvo skirtos padėti žmonėms išvengti prasto kanalų kvapo ar apsisaugoti nuo maro.

Įmantriau papuoštos buvo naudojamos tik vykstant karnavalui – tai leisdavo neturtingiesiems linksmintis kartu, išvengiant įtampos tarp skirtingų visuomenės sluoksnių bent trumpam laikui.

Karnavalas vyks iki vasario 12-osios, jo pabaiga žymi gavėnios ir turistų sezono Venecijoje pradžią.