Veidai

2019.09.28 19:38

Gabrielė Martirosian rekomenduoja knygą, filmą ir dainą: išrinko labiausiai paveikusius

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.28 19:38

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ tęsia tradiciją ir dalijasi knygų, filmų bei muzikos rekomendacijomis. Šį kartą – Gabrielės Martirosian rekomendacijų sąrašas.

LRT laidų vedėja Gabrielė Martirosian sako, kad ir kasdienybėje, ir per atostogas ją lydi knyga. Kartais vienu metu ji skaito kelias ir ši užduotis – ne iš lengvųjų.

„Tik nuo nuotaikos priklauso, kokia knyga pabaigsiu dieną, prieš miegą perskaityti keli puslapiai man prilygsta meditacijai. Tai puikus būdas pereiti į miego būseną, atsitraukti nuo telefono ekrano“, – sako G. Martirosian.

Pasak jos, iš knygų galima pasisemti daug idėjų. Jose ji randa daugiau nei filmuose ar muzikoje. Gabrielei patinka popierinės knygos – jose pasižymi patikusias mintis, kurias iš naujo perskaito vėliau, vėl vartydama knygą.

Knyga, kurią ji rekomenduoja visiems – Franko Ostaseskio „Penki kvietimai“.

„Knyga apie tai, kaip mirtis gali pamokyti gyventi visavertį gyvenimą. Gal gąsdina šis apibūdinimas. Knygoje yra labai daug mirties. Bet ir labai daug gyvenimo. Tai yra pirma knyga, kurioje tiek daug pasižymėjau. Norisi ją skaityti dar ir dar kartą. Labai geri pamokymai, kaip reikia gyventi“, – sako G. Martirosian.

Išsirinkti vieną filmą iš begalės matytų – sunku, tvirtina Gabrielė. Šį kartą išsirinko tokį, kuris ją paveikė iki širdies gelmių. Tai – „Kafarnaumas“.

Gabrielė sako, kad muzika svarbia jos gyvenimo dalimi tapo pradėjus dirbti radijuje. Bet jeigu jau reikia išsirinkti tik vieną dainą, ji bus lietuviška, ta, kurią yra sudainavusi ir pati, kartu su Jurijumi Veklenko. Tai – Andriaus Mamontovo „Saulės miestas“.

Išsamiau – Simonos Stanapėdytės reportaže:

Gabrielė Martirosian rekomenduoja: knyga, filmas ir daina
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt