Veidai

2019.09.28 11:06

Monikos Linkytės laimės receptai: nemeluoti sau sunkiausia, kai kažko pavydi

Gerbdamas kitų laiką daraisi laimingesnis, bet dažnai Monikai Linkytei atvykti laiku į susitikimą – labai sunku. Tačiau, kaip ji sako LRT RADIJO laidoje „Laimės dieta“, turi prisiimti atsakomybę ne tik už laimę, bet ir už neigiamas emocijas. „Dėl to man ir atrodo, kad laimė sudėtinga. Jos reikia mokytis“, – pažymi ji.

M. Linkytė teigia dažnai galvojanti apie laimę, nes būti laimingam – labai didelis darbas: „Tai nėra labai lengva. Užaugę pamirštame, kaip būti laimingiems. Maži žinojome, kaip būti laimingiems tiesiog būnant.“

Ji papasakojo apie 10 dalykų, kurie jai suteikia laimės ar padeda jos siekti. M. Linkytę kalbina LRT RADIJO laidos „Laimės dieta“ vedėja Rimantė Kulvinskytė.

1. Prisiimti atsakomybę už savo laimę

„Be šito punkto visi kiti – beprasmiai. Dėl to man ir atrodo, kad laimė yra sudėtinga. Jos reikia mokytis, mes turime būti sąmoningi, kad būtume laimingi. Tu prisiimi atsakomybę ne tik, kai esi laimingas, bet ir kai esi liūdnas, piktas, kai kažkas nesiseka, nervina“, – kalba M. Linkytė.

Šalia teigiamų emocijų yra ir neigiamos, už kurias tu irgi esi atsakingas. Kartais labai norisi apkaltinti kitą žmogų ar orą, bet ruduo nėra kaltas, kad šaltas, o už neigiamų emocijų visada kažkas slepiasi, pažymi ji.

2. Gerbti laiką, save ir kitus

Kai gerbi laiką, pasidaro ne vis vien, kaip jį leidi: su kokia kompanija, ką veiki. Kai pradedi gerbti viską aplinkui, imi savęs klausti: kaip noriu praleisti šią dieną, ką noriu nuveikti, su kuo noriu pusryčiauti, o kada noriu pabūti viena ir paskaityti knygą? „Kai gerbiame laiką ir vieni kitus, esame harmoningi“, – sako ji.

Labai lengva užsidėti kaukę, nors viduje – vulkanas. Suprasti, ką jauti, ir šiaip sudėtinga, o tiesioje – dar sunkiau.

Vis dėlto dainininkė pažymi, punktualumas – jos silpnoji vieta: „Labai dažnai vėluoju. Man labai sunku išmokti šį dalyką – nevogti iš kito žmogaus laiko. Bet stengiuosi išmokti. Svarbu suvokti, kad nesi robotas. Tai mano silpnoji pusė.“

3. Nemeluoti

Nemeluoti sau – viena sunkiausių ir didžiausių pamokų. Kai leidi sau nemeluoti, imi perprasti ir savo pliusus, ir trūkumus. Tik tokioje aplinkoje gali augti, nors tai ir labai sudėtinga, aiškina M. Linkytė.

Ji prisipažįsta dažniausiai meluojanti sau apie vidinius nepatogius dalykus, pavyzdžiui, kai kažko pavydi kitam. „Labai lengva užsidėti kaukę, nors viduje – vulkanas. Suprasti, ką jauti, ir šiaip sudėtinga, o tiesioje – dar sunkiau“, – kalba pašnekovė.

4. Būti gamtoje

„Man labai svarbu būti gamtoje: tarp gamtos ir savęs matau ir atpažįstu labai daug tapatumų. Žmogaus ir gamtos ryšys – labai stiprus. Mane gamta moko sugrįžti į dabarties momentą, nes pasirinkau gyvenimo būdą, kai esu nuolat tarp žmonių, daug veiksmo, juoko. Grįžti namo ir jautiesi išsitaškęs“, – kalba muzikantė.

5. Mėgautis tuo, ką darai

„Aš dažnai nesimėgauju tuo, ką darau. Pasirenku būti kažkokioje aplinkoje ar situacijoje ir dar ja nesimėgauju, tai kodėl aš ten esu? Svarbu sąmoningai atsirinkti tai, kas mums patinka, tai, ką mes atsikėlę norime veikti“, – sako M. Linkytė.

Laiką dovanoju savanoriaudama gerumo fonde „Ne apie mane“. Kartais labai gera, kai užtenka to, kad gali nuvežti sauskelnių iki onkologinio skyriaus.

6. Būti dėkingam

Pašnekovės nuomone, labai lengva pamiršti ir galvoti, kad viskas gerai savaime, todėl labai svarbu padėkoti žmonėms, kurie dieną padaro geresnę, taip pat dėkoti ir pačiai dienai net tada, kai ji nebuvo tokia, kokios tikėtasi.

7. Muzika

Muzika M. Linkytei – meditacija. Ji yra išbandžiusi ir keletą meditacijos praktikų, tad žino, kaip nuraminti protą. Vis dėlto tam, kad galėtum medituoti, turi nueiti į kokią nors studiją, o atvykus į muzikos įrašų studiją ar namuose į rankas paėmus ukulelę meditacija įvyksta be jokių didelių pastangų. „Man atrodo, meditacija gali įvykti ir įsijungus dainą, kuri mums labai patinka“, – kalba pašnekovė.

8. Dovanoti laiką kitam ir būti naudingam

Muzikantė įsitikinusi, kad būti naudingam – vienas stipriausių mūsų poreikių, jog jaustumėmės laimingi.

„Aš šį laiką dovanoju savanoriaudama gerumo fonde „Ne apie mane“. Man tai – neįkainojamas laikas. Kartais labai gera, kai užtenka to, kad vairuoji ir gali nuvežti ir išdalinti mokyklines prekes skurdžiai gyvenantiems vaikams ar sauskelnių iki onkologinio skyriaus“, – pasakoja ji.

Atlikdama paprastą darbą ji nebesijaučia ta įžymybe, kurią žino daugybė Lietuvos žmonių. Nuvažiavus pas tokius žmones šie tenori draugo ir ji džiaugiasi galėdama juo pabūti.

9. Nebijoti klysti

M. Linkytė iš pradžių buvo įstojusi į visuomenės sveikatos specialybę, šias studijas metė dėl teisės studijų, o galiausiai metė ir teisę – tąsyk dėl muzikos.

„Buvau labai apsėsta ir dar dabar labai išgyvenu dėl noro būti pirmūne. Tas žinojimas, kad galbūt labai susimausi, nėra lengvas. Bet supratau, kad tikrai nematau savęs visuomenės sveikatos specialiste. Geriau būsiu baristė ir darysiu kavą“, – teigia ji.

Anot jos, daug kas bijo suklysti, tačiau kažkada jai gerą mintį pametėjo viena pažįstama: „Ji pasakė, kad laimingiausi žmonės tie, kurie mokosi šešetukais septintukais, kurie pasilieka laisvę suklysti. Man atrodo, tai tiesa. Klaidos leido suvokti, kas aš esu, ką jaučiu.“

10. Laimė yra labai mažuose dalykuose

„Kartais iš gyvenimo reikalauju, kad laimė nukristų kaip didžiulis stebuklas, o laimė iš tiesų – sėdėti ir kalbėti. Jaučiuosi laiminga, galėdama dalyti savo žodžius, tikiuosi, kad jie kažkam bus naudingi. Kasdienoje įvyksta daug mažų stebuklėlių – laimės išraiškų, kurių mes nepastebime“, – sako dainininkė M. Linkytė.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.