Veidai

2019.10.07 06:52

Ryto ritualai pagal Dovilę Filmanavičiūtę: apie tokius rytus svajojau visą gyvenimą

LRT.lt, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“2019.10.07 06:52

„Apie tokius rytus, kokių sulaukiu dabar, svajojau visą gyvenimą“, – džiaugiasi reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė ir priduria, kad gerą dieną garantuoja ramus rytas, prasidedantis lėtais pusryčiais ir bent keliolika asmeniniams apmąstymams skirtų minučių.

Pirmadienis man niekada nebuvo ta stereotipinė savaitės pradžia, jog galvočiau, kaip ją ištverti, sako D. Filmanavičiūtė, tačiau dar prieš pusmetį pusryčiai man būdavo ne tokie mieli, o rytas – sudėtingesnis.

„Dabar mano rytas idealus, nes kol tėtis su sūnumi dar guli lovoje, kutenasi, seka pasakas ir skleidžia visokius keistus garsus, aš galiu viena pasimėgauti pusryčiais“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ pasakoja D. Filmanavičiūtė.

Rytą D. Filmanavičiūtė pradeda anksti. „Vis bandau su sūnumi susitarti, kad „pratemptumėme“ bent iki 9 val. ryto, tačiau apie pusę 7 val. senamiestyje, aplink rotušę sklindantis kavos kvapas gali išduoti, kad aš jau atsikėlusi“, – šypteli D. Filmanavičiūtė ir priduria, kad kiekvieną rytą pradeda žiūrėdama LRT TELEVIZIJOS laidą „Labas rytas, Lietuva“.

„Tobulą rytą man garantuoja mankšta ir lėti pusryčiai, – sako D. Filmanavičiūtė. – Jau esu atradusi sveikos, subalansuotos mitybos taisyklę ir žinau, kad pavalgius pusryčius, diena tampa šviesesnė, o vakaras – lengvesnis.“

Nors vyras pusryčių nevalgo, pati D. Filmanavičiūtė mielai renkasi avižinę košę su riešutų sviestu ar uogomis iš miško arba mamos sodo, kurių visada galima rasti šeimos šaldiklyje.

„Pusryčiai man – savotiško susikaupimo, pamąstymo, pabuvimo su savimi metas. Supratau, kad patarimas atsikelti anksčiau už kitus ir apgalvoti, ką šiandien nuveiksi, ne iš piržto laužtas“, – tikina D. Filmanavičiūtė.

Geriausiai nubusti jai padeda dušas ir muzika. „Jei nepalendu po dušu, visą dieną jaučiuosi taip, tarsi net nebūčiau išlipusi iš lovos. Geriausias mano žadintuvas – geras vadenėlis ir geras kūrinėlis“, – šypteli D. Filmanavičiūtė

Tiesa, vienas D. Filmanavičiūtės įprotis kartais pakiša koją energingai dienos pradžiai. „Labai mėgstu vis atidėti žadintuvo signalą, o jei rytą pradedu skubėdama, galiu būti tikra, kad visa diena bus nervinga, irzli ir kažko nesuspėsiu padaryti“, – teigia D. Filmanavičiūtė ir sako bandanti atsikratyti šio įpročio.

Smagios ir sėkmingos dienos receptas pagal D. Filmanavičiūtę – bent 15 minučių ramiai praleistas laikas su savimi, pasiserviravus skanius pusryčius, geriant gardžią kavą ar arbatą.

„Jei viena ranka atsipjausi dešros, o kita ausiesi batus ir lėksi pro duris, nieko gero iš to nebus. To visiems ir linkiu – atrasti mažų detalių sau, su jomis pabūti, o tada žygiuoti gyventi gyvenimą“, – gero ryto linki D. Filmanavičiūtė.

Plačiau – laidos įraše (nuo 21.40 min)


Parengė Viktorija Lideikytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.