Naujienų srautas

Veidai2019.10.09 06:25

„Tele Bim-Bam“ dainos „Musė“ atlikėjas Justas užaugo: dirba logistikos srityje, bet pasvajoja ir apie muziką

archyviniai vaizdo įrašai

„Su šia daina teko išgyventi skirtingus brendimo etapus. Paauglystėje šiek tiek erzindavo, kai atsirasdavo norinčiųjų ne vietoje ir ne laiku mane pašiepti dėl to, kad kažkada dainavau „Musę“, – portalui LRT.lt prisipažįsta Justas Čereškevičius, pirmasis kultinės dainelės atlikėjas. Ir nors „Tele Bim-Bam“ laikus jis prisimena su šypsena, šiandien muzikos jo gyvenime mažiau.

Su LRT TELEVIZIJOS laida vaikams „Tele bim bam“ užaugo ne viena vaikų karta, o laidoje skambėjusias daineles pamėgo ir maži, ir dideli. Viena populiariausių dainų – „Musė“, kurios pirmuoju atlikėju tapo laidos kūrėjos Neringos Čereškevičienės tuo metų trejų metų sūnus Justas.

„Ta dainelė atsirado, kai būdamas mažiukas šveplavau ir iš tiesų sakiau „mušė“, – juokiasi J. Čereškevičius. – Ir nors ta dainelė buvo labai populiari, tada to dar nesupratau. Manau, kad tuo metu nebuvo labai didelio muzikos vaikams pasirinkimo, tad ši linksma dainelė pasirodė laiku ir vietoje, o lengvai įsimenantis tekstas bei melodija greitai papirko klausytoją. Džiugu, kad ir šiandien dar yra ją dainuojančiųjų.“

Justas taip pat atliko daineles „Telebimbadienis“, „Laivelis“, „Rytoj skrisim“, „Tiu riu riu“ ir kt., tačiau „Musė“ jam iki šiol yra pati mieliausia.

„Tiesa, su šia dainele teko išgyventi visiškai skirtingus brendimo etapus. Iš pradžių labai džiaugdavausi dainuodamas, nors koncertai daugybės žiūrovų akivaizdoje ir kėlė šiek tiek jaudulio. Paauglystėje mielai ją atlikdavau koncertuose, tačiau erzindavo bendraamžių bandymai mane dėl „Musės“ pašiepti, lėkšti komentarai ne vietoje ir ne laiku.

Telebimbadienis. Dešimtmečio koncertas: scenoje – Justas Čereškevičius

Galiausiai baigdamas mokyklą šią dainelę vėl išmokau atlikti su šypsena, o kartais ir truputėlį pasijuokdamas iš savęs. Tačiau apskritai šis kūrinys man visuomet teikė labai daug džiaugsmo ir iki šiol kelia malonius jausmus, nors turiu prisipažinti, kad senokai jį beatlikau“, – patikina Justas.

Jis sako, kad labai daug laiko vaikystėje praleido koncertuodamas ir filmuodamasis laidose, tačiau niekada nesijautė verčiamas tai daryti, su malonumu mokėsi dainų tekstus ir „Tele Bim-Bam“ laikai išliko kaip patys šilčiausi vaikystės prisiminimai.

Nors su kitais mažaisiais „Tele Bim-Bam“ atlikėjais sakosi bendraujantis retai, Justas prisipažįsta, kad netyčia susitikus mieste visuomet malonu pasišnekučiuoti. „Atrodo, kad tas mūsų ryšys niekur nedingo, vis dėlto kartu augome ir patyrėme labai daug smagių nuotykių“, – pasakoja jis.

Justas Čereškevičius ir Kotryna Čereškevičiūtė Žagarės Vyšnių festivalyje

Muzika Justą lydėjo nuo vaikystės, jis yra baigęs ir muzikos mokyklą, tačiau universitete pasirinko verslo inovacijų studijas Londone.

„Niekada neturėjau minčių studijuoti muzikos. Verslą pasirinkau tikriausiai todėl, kad augau matydamas savo verslus turinčių tėvų pavyzdį. Toji virtuvė man buvo gerai pažįstama, o ir idėjų niekada nestokojau. Atradau save ir verslo srityje bei supratau, kad joje galiu save realizuoti.

Vis dėlto muzikos visiškai nepaleidžiu. Laisvalaikiu stengiuosi skirti jai laiko. Ir nors dabar dirbu logistikos srityje, vis dažniau kirba mintys, kad norėčiau ateityje daugiau savo laiko skirti muzikinei veiklai. Nesakau, kad norėčiau kurti ar dainuoti, galbūt netgi labiau mane domina muzikos apdirbimas, renginiai. Turiu ir daugiau įvairių idėjų“, – sako jis.

Beje, vasarą Justas vedė savo išrinktąją Ievą. Jiedu susipažino dar mokyklos laikais.

„Pamenu, tuo metu užsiėmiau irklavimu. Lietuvoje tais metais vyko Europos jaunių čempionatas, prie kurio organizavimo kažkiek prisidėjau ir aš. Kartą kolegė Monika pasiūlė susitikti su kavos puodeliu Subačiaus apžvalgos aikštelėje ir aptarti reikalus. Kartu ji atsivedė ir gerą draugę Ievą. Tik vėliau sužinojau, kad ji ir planavo taip mane supažindinti su drauge“, – prisimena Justas.

Tiesa, kai jis išvyko studijuoti į Londoną, poros draugystė nutrūko. Juodu kartu suvedė jau minėtas „Tele Bim-Bam“, o tiksliau – „Tele Bim-Bam“ darželis, kuriame Ieva dirbo šokių mokytoja. „Darželyje buvo rengiama šventė, mama manęs paprašė šiokios tokios pagalbos, ten vėl susitikau Ievą. Taip ir vėl mūsų keliai susiėjo“, – šypsosi J. Čereškevičius. Justo ir Ievos draugystę šią vasarą vainikavo vestuvės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi