Naujienų srautas

Veidai2019.09.23 16:23

Princas Harry su šeima atvyko į Afriką: pirmąją viešnagės dieną su vietiniais šoko gatvėje

žiūrėkite vaizdo įrašą
LRT.lt 2019.09.23 16:23

Princas Harry su žmona Meghan ir sūneliu Archie atvyko į Afriką, praneša CNN. Tai pirmoji oficiali jų kaip šeimos kelionė. Sulaukę priekaištų dėl savo kelionių privačiais lėktuvais, hercogai į Afriką vyko komerciniu reisu, o pirmąją viešnagės dieną neatsispyrė pagundai ir drauge su vietos šokėjais šoko tiesiog Afrikos gatvėje.

Kadangi vasarą hercogai sulaukė kritikos dėl to, kad į Prancūziją, o vėliau į Ibizą vyko privačiu lėktuvu, šįkart šeima nutarė keliauti komerciniu reisu. Manoma, kad prie tokio jų sprendimo prisidėjo ir tai, kad klimato aktyvistai ne kartą atkreipė dėmesį į tai, kad jų elgesys neatspindi jų deklaruojamų vertybių ar pozicijos ekologinės krizės atžvilgiu.

Pora stengėsi pataisyti savo įvaizdį, o britų naujienų agentūra „PA Media“ netgi rašė, jog princas patikino privačiais lėktuvais skraidantis itin retai. „99 proc. atvejų naudojuosi komerciniais skrydžiais. Žinoma, kartais pasitaiko išskirtinių aplinkybių, kai turiu užtikrinti šeimos saugumą ir turiu rinktis privačius lėktuvus“, – buvo cituojamas hercogas.

Pietų Afrikoje hercogai praleis dešimt dienų, per tą laiką kartu aplankys Keiptauną. Vėliau Haris savo kelionę tęs vienas. Jis aplankus Botswaną, Angolą, Malavį. Meghan su sūneliu viešės tik Pietų Afrikoje ir su Harry susitiks Johanesburge.

Manoma, kad tokie karališkosios šeimos vizitai gali sutvirtinti ir sukurti dinamiškus santykius tarp Pietų Afrikos valstybių ir Jungtinės karalystės. Be to, apie 430 tūkst. britų kasmet apsilanko Pietų Afrikoje kasmet ir ten išleidžia apie 500 mln. svarų sterlingų, svariai prisidėdami prie Pietų Afrikos ekonomikos, pastebima CNN.

Sasekso hercogienė su savimi pasiėmė ir daugybę žaislų, kurie buvo padovanoti mažąjam Archie. Žaislus hercogienė paaukos Afrikos vaikams.

Pirmiausia hercogai apsilankė Nyangos miestelyje, kur dalyvaus „Justice Desk“ rengiamuose mokymuose Pietų Afrikos, Zambijos ir Zimbabvės gyventojams. Organizacijos tikslas padėti žmonėms, ypač jaunimui daugiau sužinoti apie žmogaus, ypač moterų teises. Be to, organizacija moko savigynos pagrindų.

Hercogai susitiko su „Justice Desk“ įkūrėja Jessica Dewhust. Atvykę į miestelį princas Harry su žmona buvo pasitikti skambiomis ovacijomis ir džiaugsmo šūksniais. Hercogus pasitiko ir vietos šokėjų pasirodymas, prie kurio netrukus prisijungė ir karališkosios šeimos nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą