Naujienų srautas

Veidai2019.09.22 15:27

25-ąjį serialo gimtadienį švenčiantys „draugai“: tai buvo ir palaima, ir prakeiksmas

LRT.lt 2019.09.22 15:27

Daugeliui kultinio serialo „Draugai“ gerbėjų Rugsėjo 22-oji – ypatinga diena. Tai jų mėgstamo serialo gimtadienis. Pirmoji serialo serija eteryje pasirodė lygiai prieš 25-erius metus, tačiau jo populiarumas neblėsta iki šiol. Šlovę ir gerbėjų simpatijas užkariavo aktoriai suvaidinę šešis draugus, kurių gyvenimas vertė kvatotis iki ašarų.

1994-ųjų rugsėjo 22-ąją parodyta pirmoji serialo „Draugai“ serija. Dešimt metų rodytas serialas baigėsi prieš penkiolika metų, tačiau akivaizdu, kad jo populiarumas neblėsta – jis iki šiol mėgstamas žiūrovų, o Kinijoje net ruošiamas 2020-ųjų kalendorius, įkvėptas serialo, rašoma CNN.com.

Serialo kūrėjai ir patys netikėjo, kad serialas sulauks tokio populiarumo – net jame naudota sofa tapo savotiška garsenybe. Baldas, ant kurio serialo herojai gurkšnodavo kavą tapo ikonišku, o minint serialo 25-ąjį gimtadienį, sofos replikos buvo pastatytos skirtingose pasaulio vietose. Gerbėjai naudojosi proga prisėsti ant garsiosios sofos, o nuotraukomis mielai dalijosi socialiniuose tinkluose.

Serialas puikių akimirkų dovanojo ne tik žiūrovams, bet ir šešiems pagrindinį vaidmenį seriale sukūrusiems akotoriams – Jennifer Aniston, Courteney Cox Arquette, Lisa Kudrow, Mattą LeBlancą, Matthew Perry ir Davidą Schwimmerį.

„Tai buvo ir palaima, ir prakeiksmas. Rachel Green vaidmuo „Drauguose“ man pelnė populiarumą, tačiau taip pat atnešė daugybę iššūkių. Daugeliui tapau Rachel ir tai labai iškreipė žmonių suvokimą, kas aš esu. Kai kurie negalėjo atskirti manęs ir mano kuriamo personažo. Galbūt tai ne tik teigiamai paveikė ir mano karjerą“, – viename interviu sakė J. Aniston.

Vis dėlto ji labai džiaugėsi, kad ji ir dar penki su ja vaidinę aktoriai ir gyvenime tapo artimais draugais. „Mes vienas kitą pamilome ir kaip tikri draugai vienas kitą palaikėme net ir sunkiausiomis akimirkomis“, – sakė ji.

Ir tai ne tik skambios frazės. Aktorė C. Cox šiemet minėdama savo 55-ąjį gimtadienį socialiniame tinkle pasidalijo nuotrauka, kurioje sau svarbią dieną ji leido su L. Kudrow ir J. Aniston. Beje, C. Cox ir J. Aniston ne kartą pasakojo esančios geriausios draugės, viena kitai ant peties verkusios per skyrybas ar susidūrusios su sunkumais.

Ir nors visi aktoriai pripažįsta, kad serialas „Draugai“ jiems kelia tik geriausias emocijas, L. Kudrow „Entertainment Tonight“ prisipažino serialo nežiūrinti.

„Bijau, kad seriale galiu sau nepatikti, tad nerizikuoju“, – sako ji ir atskleidžia, kad pati mėgstamiausia jos serija – pati pirmoji. Be to, ji labai dėkoja savo partneriui M. LeBlancui, kuris, anot jos, visuomet padėdavo kuomet jai būdavo sunku. Ji prisipažino, kad filmuojant trečiąjį sezoną ji jautėsi it ne sava. „Mattas man pasakė, kad per daug dirbu, per daug stengiuosi, todėl „perdegu“. Ir jis buvo teisus“, – šypsojosi aktorė.

Tiesa, ne visi dalijosi tokia džiugia patirtimi. „Aš neprisimenu maždaug trijų iš dešimties serialo sezonų. Tuo metu buvau kiek iškritęs iš konteksto“, – viename interviu prisipažino aktorius M. Perry prabilęs apie tuo metu jį kankinusią priklausomybę.

BBC.com jis yra sakęs, kad serialo filmavimo aikštelėje niekada nepasirodė girtas, tačiau visuomet ateidavo kamuojamas pagirių.

Jis nevartoja alkoholio jau 18 metų ir stengiasi padėti kitiems. Aktorius įkūrė reabilitacijos centrą ir stengiasi padėti likimo broliams. Už tai, kad nevengia dalytis patirtimi ir ragina kitus gydytis, jis buvo pagerbtas Baltųjų rūmų renginyje, skirtame kovai su priklausomybe.
Aktorius yra sakęs, kad kovojant su priklausomybe yra sulaukęs ir kitų serialo aktorių palaikymo.

Aktorius D. Schwimeris taip pat sukūrė įsimintiną personažą – keistuolį mokslininką Rossą. Šis vaidmuo jam atnešė šlovę, tačiau aktorius yra prisipažinęs, kad nors tai ir buvo nuotykis bei puiki patirtis, žinomumas jam nemažai pakenkė.

„Mano santykiai su kitais žmonėmis pašlijo, prireikė ne vienerių metų, kad grįžčiau į vėžias. Mano darbas susijęs su žmonių stebėjimu, gebėjimu pamatyti, kaip jie elgiasi tam tikrose situacijose, tačiau supratau, kad nebestebiu aplinkinių, o stengiuosi nuo jų atsiriboti“, – atvirai kalbėjo D. Schwimeris.

Beje, be garsiosios „Draugų“ šešeriukės seriale suvaidino ir gausus būrys žinomų aktorių: Christina Applegate, Reese Witherspoon, Bradas Pittas, Alecas Baldwinas, George’as Clooney, Charlie Sheenas, Julia Roberts, Winona Ryder, Bruce’as Willisas ir kt.

Parengta pagal BBC.com, CNN.com, Biography.com, Glmour.com.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą