Veidai

2019.09.21 16:58

Minimos Leonido Donskio mirties metinės: filosofo klausimai kartais būdavo iškalbingesni už pašnekovų atsakymus

LRT.lt2019.09.21 16:58

Rugsėjo 21-ąją minimos trečiosios filosofo, eseisto, profesoriaus, pedagogo ir visuomenės veikėjo Leonido Donskio mirties metinės. Lygiai prieš trejus metus oro uoste belaukiant skrydžio jam sustojo širdis.

LRT TELEVIZIJOS žiūrovams L. Donskis atmintyje išliko ir kaip televizijos laidos „Be pykčio“ vedėjas. Per šešerius laidos gyvavimo metus jis pakalbino daugelį žinomų politikų, iškilių visuomenės veikėjų, kultūros, meno ir pramogų pasaulio veikėjų. Filosofo klausimai dažnai būdavo nemažiau išsamūs nei jo pašnekovų atsakymai.

Be pykčio. Filotopijos terminą sumanęs Arvydas Šliogeris: kuo daugiau tautų įvairovės – tuo daugiau kūrybiškumo

„Susituokėme daugiau nei prieš tris dešimtmečius. Mūsų šeimoje buvo tokia taisyklė – naktį nė vienas nedirba, naktį reikia ilsėtis. Ir šios taisyklės mes laikėmės. Kad ir kur keliavome, kad ir kaip intensyviai jis dirbdavo, jis geriau atsikeldavo 6 ryto ir iki vidurdienio jis galėdavo parašyti du tekstus. Jo stalas visada buvo tvarkingas.

Sunku apie tai kalbėti, nes man visada atrodė, kad taip buvo, yra ir bus. Tačiau...“, – praėjus metams po netekties kalbėjo Jolanta Donskienė.

L. Donskio mirties metinių dieną – jo našlės Jolantos Donskienės interviu LRT televizijos laidai „Stilius“ nuo 19.30 val.

Filosofo Leonido Donskio gimimo metinės. Laidoje „Be pykčio“ kalbinamas prezidentas Valdas Adamkus: patirties turime semtis iš senųjų demokratijų
Be pykčio. Nomeda Marčėnaitė apie laidos vedėjo pasaulį
Be pykčio
Be pykčio
Be pykčio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt