Naujienų srautas

Veidai2019.09.22 18:23

Marius Repšys: praeities žaizdos užgijo, nors randai liko, atradau savo terapiją

„Anksčiau apie kai kuriuos išgyvenimus negalėjau kalbėti be ašarų – buvo per skaudu. Tačiau dabar apie tai pasakodamas skausmo nejaučiu“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako su bipoliniu sutrikimu susidūręs aktorius Marius Repšys ir savo paties rašytą knygą „Heraklis Nr.4“ vadina terapija.

Aktorius M.Repšys ne kartą atvirai pasakojo apie jį ištikusį išbandymą – bipolinį sutrikimą. Tačiau pats atviriausias ir detaliausias jo pasakojimas – knyga „Heraklis Nr.4“.

„Visos mano problemos prasidėjo labai anksti, tačiau niekas į tai nekreipė dėmesio, nesuprato, kas su manimi vyksta. Bipolinis sutrikimas turi ir savų pakilimų, kai apima euforija ir, rodos, galima kone kalnus nuversti, ir nuosmukių, kai kankina depresija ir net mintys apie tai, kad nebesinori gyventi. Pamenu, kai dar buvau studentas, išgyvendamas tą pakilimo fazę labai daug skaičiau, daug mokiausi, grojau, skaičiau ir pan. Visi mane labai palaikė ir niekam neatrodė, kad tai kažkoks sutrikimas“, – prisimena Marius.

Jis ir pats sakosi jautęsis it pusdievis, todėl ir knygos pavadinime – Heraklio vardas. Tiesa, aktorius sako, kad anksčiau nepagalvodavo, kad net ir tas, kuris primena herojų, gali būti jautrus ar palūžtantis. Kad kažkas su juo negerai Marius sakosi supratęs tik po kelių bandymų atimti sau gyvybę ir kai teko važiuoti gydytis į ligoninę. Ten, kaip pats sako, jis buvo atvestas į protą ir ten suprato, kad jo mąstymas buvo sutrikęs.

Savo rašytą knygą jis vadina terapija, nors aplinkiniai ir siūlė jam jos nerašyti. „Buvo manančių, kad taip aš prisidirbsiu, kad mano karjera pasibaigs, o į mane bus žiūrima kaip į ligonį. Sakė, kad manęs ims gailėtis, tačiau vargu, ar sulauksiu darbo pasiūlymų. Matyt, aktoriai apie tai kalbėti gali“, – sako jis.

M. Repšys sako, kad prieš parašydamas knygą apie kai kuriuos savo gyvenimo epizodus negalėjo kalbėti be ašarų – buvo pernelyg skaudu. Tačiau parašius knygą, praeities žaizdos tarsi sugijo. Ir nors randai liko, kalbėti apie tam tikrus gyvenimo įvykius jis gali be skausmo.

ors aktorius neatmeta galimybės ateityje parašyti knygos, jis sako, kad „Heraklis Nr.4“ veikiau gimė iš noro atverti žmonėms akis ir praplėsti akiratį. Profesionalu jis savęs kol kas nevadina ir turi netgi teoriją, kuria vadovaujasi: „Kad taptum kurios nors srities profesionalu, turi joje dirbti apie 10 tūkst. valandų. Taigi kol kas man lengviau vaidinti.“

Visas pokalbis su aktoriumi M. Repšiu – vaizdo įraše (nuo 56.20 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Marius Repšys: po ligos rašymas man buvo kaip terapija
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi