Naujienų srautas

Veidai2019.09.23 06:53

Clotilde Solange Rigaud mėgstamiausieji: kūriniai, įkvepiantys aktorę gyventi poetiškai

Aktorė ir dainininkė Clotilde Solange Rigaud iš Prancūzijos į Lietuvą prieš dešimt metų atvyko mokytis aktorystės. Šiandien puikiai kalbanti lietuviškai prancūzė vis daugiau dainuoja, kuria muziką ir teigia, kad gyventi svarbu poetiškai. Ji dalijasi savo mėgstamiausiu filmu, daina ir knyga.

„Kinas yra viena didžiausių mano meilių. Be kino tikrai negalėčiau išgyventi. Antroji mano meilė – muzika“, – pasakoja ji.
Kokie kitų menininkų kūriniai įkvepia Clotildę?

Ji sako, kad mėgstamiausias jos filmas – „Naujasis pasaulis“, rež. Terrence‘o Malicko, 2005 m.

„Tai be galo tyra, poetiška meilės istorija, paremta tikrais faktais. Pokahontos, indėnės meilės istorija, kuri sutiko britą kuris atvažiavo į Ameriką 17 a. Juostos kadrai labai poetiški, tad ją pavadinčiau kino simfonija. Tai yra be galo gražus filmas, kurį aš visiems rekomenduoju“, – sako ji.

Aktorė ir dainininkė, muziką vadinanti antrąja meile, sako, kad vieną dainą jai išrinkti nelengva, tačiau jos širdyje dažnai skamba Leonardo Coheno daina „Suzanne“.

„L. Cohenas, yra nuostabus atlikėjas, kuris, beje, turi lietuviškų šaknų, Lietuvoje yra ir jo skulptūra, – pasakoja C. S. Rigaud. – Atlikėjas turi nuostabų, gilų ir jaukų balsą, o jo meilės daina „Suzanne“ yra kiek neįprasta – nestandartiška, poetiška, metaforiškai pasakojanti, kaip vyras stebi moterį ir poetiškai dalijasi meile. Man tai be galo graži daina.“

Galiausiai aktorė ir daininikė atskleidžia ir savo mėgstamiausią knygą, kuri labai įsiminė dar vaikystėje. Tai – Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“.

„Britų autorė pasakoja vienos mergaitės transformacinę kelionę, vykstančią jos pačios sode. Vaikų namuose radusi apleistą soda, ji kasdien jame apsilanko ir atranda, kad gamta gali ją gydyti. Tai knyga apie tai, kad gamta ir jos galios kiekvienam iš mūsų daro nemažą įtaką“, – pasakoja C. S. Rigaud, linkinti kiekvienam atrasti savo mylimiausių dainų, knygų ir filmų, kurie įkvėptų kasdien kurti, džiaugtis, dalytis bei gyventi poetiškai.

Daugiau – vaizdo įrašę (nuo 16.53 min.).

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Marius Repšys: po ligos rašymas man buvo kaip terapija
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi