Naujienų srautas

Veidai2019.09.20 23:03

Į Vilnių atvyko garsūs komiksų kūrėjai bei „Vikingų“ žvaigždė Georgia Hirst

LRT.lt 2019.09.20 23:03

Sujudimas Vilniaus oro uoste tęsiasi ir penktadienį. Po pietų Lietuvą pasiekė lėktuvas iš Izraelio, kuriame – Yehuda ir Maya Devir, bene garsiausia internetinių komiksų kūrėjų pora pasaulyje. Kiek vėliau iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą atskrido serialo „Vikingai“ (angl. „Vikings“) žvaigždė Georgia Hirst.

Kaip rašoma pranešime, anksčiau Lietuvą pasiekusi komiksistų pora suspėjo ne tik įsikurti stende, bet ir susitikti su jiems išpopuliarėti padėjusiu, 50 milijonų skaitytojų visame pasaulyje turinčiu lietuvių kilmės portalu „Bored Panda“.

Penktadienį atvykusios įžymybės prisijungė prie ketvirtadienį Lietuvą jau pasiekusių aktorių David Faustino, Steven Ogg, internetinių komiksų „Cyanide & Happiness“ kūrėjo Rob DenBleyker ir realistiškų žvaigždžių kaukių gamyba garsėjančio Landon Meier („Hyperflesh). Jų vizito tikslas – savaitgalį „Litexpo“ parodų rūmuose šurmuliuosiantis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics 2019“.

„Džiaugiamės, kad visi renginio svečiai sostinę pasiekė sklandžiai ir sėkmingai. Kai kurie iš jų jau spėjo ne tik susipažinti su Vilniaus senamiesčiu, bet ir aplankyti jo apylinkes. Nekantraujame kada įvyks aktorių ir kūrėjų susitikimas su Baltijos šalyse jų laukiančiais gerbėjais“, – sako renginio organizatorius Tomas Vievesis.

Kūrėjų ir „Bored Panda“ susitikimas

Anot organizatoriaus, pirmieji šiandien atvykę svečiai nuveikti spėjo bene daugiausiai. Y. ir M. Devir ne tik įsikūrė savo stende, bet ir aplankė žmones, prieš dvejus metus atnešusius jiems populiarumą.

„Vos nusileidę Vilniuje, penkių didelių lagaminų lydima Devirų šeima patraukė tiesiai į „Litexpo“ parodų rūmus, kur norėjo apžiūrėti specialiai jiems įrengtą stendą bei paruošti gerbėjams į Lietuvą atvežtas autorines komiksų knygas“, – sako organizatorius.

Kiek vėliau, lydimi organizatorių, komiksus kuriantys Izraelio menininkai patraukė į Antakalnį – į čia įsikūrusį lietuviškos kilmės, daugiau nei 50 milijonų skaitytojų visame pasaulyje turinčio portalo „Bored Panda“ būstinę.

„Prieš daugiau nei dvejus metus „Bored Panda“ pastebėjo Devirų šeimos kuriamus komiksus ir pasidalino jais savo portale. Vos per keletą dienų kūrėjų „Instagram“ sekėjų skaičius išaugo keliolika kartų, o šiandien ji siekia jau 5 milijonus“, – sako T. Vievesis.

Susitikimo metu Y. ir M. Devir juos draugiškai priėmusiai „Bored Panda“ komandai negailėjo šiltų žodžių, sakydami, kad jų platforma keičia žmonių gyvenimus.

Atvyko visos kviestinės renginio žvaigždės

Pozityviai nusiteikusi, anot organizatoriaus, ir kiek vėlesniu skrydžiu iš Londono atvykusi žinoma britų aktorė G. Hirst. Ji – kviestinė renginio žvaigždė.

„Aktorės skrydis praėjo sklandžiai, lydima renginio atstovų Georgia Hirst iškeliavo ilsėtis prieš rytojaus renginį. Išvysti aktorę renginio lankytojai galės jau 12 valandą – atidarymo ceremonijos metu. Diskusijos su aktore vyks renginio šeštadienį ir sekmadienį nuo 16 valandos”, – sako T. Vievesis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi