Naujienų srautas

Veidai2019.09.17 20:34

Filmo „Nematoma“ premjeros nepraleido gausus būrys kviestinių svečių

vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje

„Tikimės užmegzti pokalbį su žiūrovu“, – portalui LRT.lt pristatydami filmą „Nematoma“ sako režisierius Ignas Jonynas ir scenarijų juostai drauge su juo kūręs filosofas Kristupas Sabolius. Premjeros sostinėje nepraleido ir gausus būrys žinomų šalies kultūros ir pramogų pasaulio atstovų, visiems puikiai pažįstamų eterio veidų.

Pirmoji I. Jonyno juosta „Lošėjas“ pelnė šešias „Sidabrines gerves“ ir buvo pripažinta geriausiu 2014-ųjų lietuvišku filmu. Ir filmui „Lošėjas“, ir naujausiai juostai „Nematoma“ scenarijų I. Jonynas kūrė drauge su filosofu Kristupu Saboliumi.

„Nuotaikos prieš premjerą yra pakilios – vis dėlto šiam darbui skirta daug laiko, tad labai smagu, kad pagaliau įvyko ir filmo premjera. Savo lūkesčius pavadinčiau dialogiškais – kartu su komanda laukiame reakcijos iš žiūrovų, įdomu, kaip jie reaguos, laukiame pokalbio su žiūrovu.

Manau, kad filmas yra nevienalytis ir skirtingi žiūrovai galės atrasti skirtingus dalykus“, – portalui LRT.lt sako K. Sabolius.

Jis patikina, kad filmo „Lošėjas“ sėkmė neslegia, ir sako, kad bet kokia sėkmė yra reliatyvi.

„Tai, kas vienam yra sėkmė, kitam gali atrodyti nesėkme. Nejaučiame įpareigojimo padaryti to, ką pasiekėme su „Lošėju“. Tai visai kitas filmas, su visai kita estetika, kita idėja, ir tikime, kad jis judės sava trajektorija. Be to, nemanau, kad tik apdovanojimai ar laimėjimai turi vertę, daug svarbiau, kuo tavo kūrinys tampa laiko tėkmėje.

Man daug svarbiau, kad šis kūrinys įgytų tam tikrą prasmę laiko tėkmėje. Man svarbu, kad tai, ką tu darai, įgytų tam tikrą prasmę žvelgiant iš laiko perspektyvos. Jei taip įvyks, aš džiaugsiuosi“, – pasakoja K. Sabolius.

Filme pagrindinį vaidmenį kuria geras I. Jonyno bičiulis, kurso draugas aktorius Dainius Kazlauskas, filmavęsis juostose „Atsisveikinimas“, „Tadas Blinda“ ir kt.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ I. Jonynas atskleidė ir vieną mažai kam žinomą aktoriaus talentą: „Mokykloje Dainius buvo perspektyvus pramoginių šokių šokėjas. Tad filme susisiejo du svarbūs dalykai – šokėjo ir aktoriaus talentai. Manau, daug ką nustebins D. Kazlausko vaidmuo, jis bus deramai įvertintas“, – vylėsi I. Jonynas.

D. Kazlauskas sako, kad pastarąjį dešimtmetį teatro scenoje ar kino ekranuose ji galima išvysti labai retai. „Bent jau rimtesniame tai tikrai. Kai susitikome su Ignu ir jis man pasiūlė vaidmenį, apsispręsti labai lengva nebuvo. Iš tikrųjų senokai buvau vaidinęs ir rimtame kine, ir rimtame teatre, tas šis sprendimas nebuvo labai paprastas.

Tas mano instrumentas buvo atidėtas ir Ignas mane privertė jį iš naujo derinti. Kita vertus, su Ignu esame dirbę ne kartą, jis – mano bičiulis, draugas, tad neturėjau kitos išeities. Juolab, kad suvokiau, kad mano amžius ir tam tikri kiti mano įgūdžiai galėtų būti tinkami“, – pasakoja D. Kazlauskas.

Jo kuriamas personažas – Karpatuose dienas leidžiantis Jonas, kurį slegia rutina, praeities šešėliai ir amžiaus krizė. Vyras gali užsimiršti tik šokdamas, o vis labiau slegianti emocinė duobė paskatina jį imtis desperatiškų veiksmų, kad pakeistų situaciją.

Sanatorijos šokiuose pastebėtas prodiuserių, Jonas kviečiamas dalyvauti TV šokių projekte Lietuvoje. Drauge su porininke, šokėja Saule (akt. Paulina Taujanskaitė) jiedu netrunka tapti daugiausia dėmesio sulaukiančia televizijos projekto pora. Bet netrukus iš kalėjimo paleidžiamas senas Jono priešas – Vytas (akt. Darius Bagdžiūnas). Draskomas prieštaringų jausmų, buvęs kalinys sprendžia dilemą – visuomenei įrodyti savo tiesą, ar imtis keršto Jonui?

Drauge su Latvijos, Ukrainos ir Ispanijos kino kūrėjais kurto filmo šokio kompozicijas kūrė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto trupės solistas, „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas choreografas Martynas Rimeikis, o kostiumus – garsi dizainerė Sandra Straukaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi