Veidai

2019.09.19 07:23

Donato Montvydo ryto ritualai: pats geriausias žadintuvas – vaikai

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.09.19 07:23

„Diena priklauso nuo to, kaip ją pradėsi – su šypsena, ar be“, – įsitikinęs atlikėjas Donatas Montvydas. Jam gerą dienos pradžią garatuoja šiltas dušas, kuriame dainininkas kasryt praleidžia net 20 minučių. „Duše viską apmąstau ir susidėlioju dienos planus“, – savo ryto ritualus LRT RADIJUI atskleidžia atlikėjas.

Vos pramerkęs akis, D. Montvydas keliauja į vonios kambarį, kur nieko nelaukęs į rakas čiumpa dantų pastą ir šepetėlį: „Pirmas dalykas, kurį darau atsikėlęs iš lovos – skubu valytis dantų.“ Šį įprotį atlikėjas pasakoja išsiugdęs dar vaikystėje, kai valytis dantis jį nuolat ragindavo suaugusieji. „Todėl dabar tai darau besąlygiškai, iš karto vos tik nubudęs“, – sako jis.

Dienos pradžios D. Montvydas neįsivaizduoja ir be dušo, kuriame kasryt praleidžia apie 20 minučių. „Vakare galiu nesiprausti, bet ryte – būtinai. Mėgstu praustis ilgai, po šiltu vandeniu. Duše viską apmąstau, mintyse susidėlioju dienos planus“, – kaip ruošiasi naujai dienai pasakoja dainininkas.

Pusryčių D. Montvydas prisipažįsta beveik nevalgantis, o vietoje kavos mieliau besirenkantis arbatą: „Atsigeriu vandens, suvalgau kokį nors vaisių – obuolį ar bananą – ir skubu į darbą. Kavos rytais negeriu, užtat mėgstu žalią arbatą.“

Paklaustas, kas jam geriausiai padeda išsibudinti, D. Motvydas nedvejodamas atsako, kad pats geriausias žadintuvas – vaikai. „Vaikai turi savo režimą, tad kai keliasi jie, nuo šurmulio nubundu ir aš. Jei negrįžtu iš koncertų paryčiais, mane nesunku pažadinti“, – pasakoja D. Montvydas ir sako, kad dažniausiai keliasi kartu su vaikais.

„Anksčiau dirbdavau naktimis, nes naktis kūryboje – labai magiškas laikas. Daug mano kūrinių, ypač pirmųjų, gimė 3–4 val. ryto, – apie kūrybinius polėkius pasakoja atlikėjas. – Tačiau dabar stengiuosi dirbti dieną, nes jaučiu, kad nemiegoti naktį darosi sudėtinga. Kad po bemiegės nakties atsistatytų kūnas ir protas, man prireikia poros dienų. Naktį dirbu tik tada, jei jaučiu, kad niekaip negaliu praleisti tam tikros emocijos ir privalau realizuoti dainą.“

Anot D. Montvydo, dienos sėkmė priklauso nuo asmeninio požiūrio. „Jei atsikeliu blogos nuotaikos, niekas man nepadės – nei skanūs pusryčiai, nei šeima, nei draugai. Bet jei atsikeli nusiteikęs šią dieną gyventi ir ja džiaugtis, jos nesugadins net nepalankios aplinkybės“, – įsitikinęs D. Motvydas.

Viskas priklauso nuo to, kaip pradėsi dieną – su šypsena, ar be jos, teigia atlikėjas. „Todėl ir stengiuosi sprendimo ieškoti savyje, o ne aplinkoje, nes aplinka yra tokia, kokią patys norime matyti“, – sako D. Montvydas.

Visas pokalbis – laidos įraše (nuo 22.35)


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt