Veidai

2019.09.18 15:28

„Instagram“ išpopuliarėjusi Ieva Swan: nesivadovauju taisyklėmis ir dalinuosi tuo, kuo gyvenu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.18 15:28

Beveik 90 tūkst. sekėjų instagrame turinti Ieva Swan atvira – žmonės socialiniuose tinkluose siekia pasirodyti gražesni ir įdomesni nei yra realiame gyvenime. „Visi galime parodyti, kad gyvename tobulai, nors iš tiesų taip nėra. Todėl turinį socialiniuose tinkluose reikia kurti atsakingai ir naudingai“, – ji sako LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

„Kurti ir skleisti turinį socialiniuose tinkluose pradėjau maždaug prieš ketverius metus, kai su vyru Artūru ėmėme kurti „YouTube“ vaizdo įrašus, – laiką, kai tapo „influencere“, prisimena Ieva Swan. – Prieš 2–3 metus ėmiau sulaukti žiniasklaidos dėmesio, tad palaispniui pradėjo didėti ir mano sekėjų skaičius.“

Šiandien nuomonės formuotoja daugiausia dalijasi stiliaus patarimais. „Mėgstu gražius rūbus ir jų derinius, tad tuo ir dalinuosi. Žinoma, ne visas mano gyvenimas sukasi aplink drabužius ir stilių – savo sekėjams rodau ir tai, ką gaminu, ką veikiu“, – apie savo veiklą instagrame pasakoja Ieva Swan.

Nuomonės formuotoja su savo sekėjais dažnai dalijasi ir knygomis, kurias skaito. „Knyga man – geriausias būdas atsipalaiduoti. Pastebiu, kad vis daugiau žmonių dalijasi, jog skaito mano rekomenduojamas knygas, man rašo, kad aš juos įkvepiu skaityti. Man dėl to labai gera“, – iniciatyva „Skaityti prasminga“ džiaugiasi nuomonės formuotoja.

Anot jos, instagramą valdyti paprasčiau nei „YouTube“ platformą, ten ji turi ir daugiau sekėjų, tačiau vaizdo įrašai turi savų privalumų. „Man patinka vaizdo įrašai, kadangi ten nieko nesuvaidinsi – jei esi išbertas ar susivėlęs, toks ir pasirodysi. O instagramo nuotraukos yra redaguojamos“, – sako Ieva Swan. Ji neslepia, kad ir pati savo nuotraukas koreguoja tam tikrais filtrais, tačiau tai daro saikingai.

„Jei mano suknelė susiglamžiusi, tai jos dirbtinai nelyginu. Jei ryte esu susivėlusi, tokia ir pasirodau“, – pasakoja ji.

Šiandien gausu knygų ir įrašų, kuriuose dalijami patarimai, kaip kurti turinį. Ieva Swan sutinka, kad šiuo metu išsiskirti iš gausaus nuomonių formuotojų būrio nėra lengva. „Manau, kad tokios pamokėlės, kaip dėti nuotraukų filtrus ar tinkamai kurti turinį, yra visai naudingos tiems, kurie šiuo metu nori pradėti tai daryti. Tačiau pati nesivadovauju jokiomis taisyklėmis ir tiesiog dalinuosi tuo, kuo gyvenu“, – teigia Ieva Swan.

„Man atrodo, jog mano sekėjams labiausiai patinka tai, kad mėgstu dėvėti ryškius rūbus. Vidury žiemos galiu apsivilkti ryškiai geltonos spalvos paltą, o Lietuvoje toks stilius nėra įprastas. Be to, esu laiminga ir mėgstu pasijuokti – net jei trinkteliu galvą į šviestuvą, nepuolu keiktis, o geriau nufilmuoju ir pasijuokiu“, – apie savo sėkmę socialiniuose tinkluose pasakoja Ieva Swan.

Tačiau neretai tai, ką regime socialiniuose tinkluose, toli gražu neatitinka realybės. Dažnai žmonės nori pasirodyti geresni ir gražesni, negu yra iš tiesų, įsitikinusi Ieva Swan. „Žmonės bando įstatyti save į tam tikrus rėmus ir rodo, kad yra tobuli, daug pasiekę, dirba mylimą darbą, nors iš tiesų jo nekenčia, skaito knygas, nors taip nėra. Tada kiti ima galvoti, kad gyvena prasčiau, kad yra „kitokie“, dėl to pradeda blogai jaustis“, – teigia nuomonės formuotoja.

„Visi galime parodyti, kad gyvename tobulai, nors iš tiesų taip nėra. Todėl turinį socialiniuose tinkluose reikia kurti atsakingai ir naudingai, nemeluoti kitiems“, – sako Ieva Swan.

Plačiau – laidos įraše (nuo 0.10)

„Labas rytas, Lietuva!“ II d. Tvarumo ir sveikos gyvensenos mugė: kaip galime vartoti atsakingiau ir mažiau?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.