Veidai

2019.09.17 07:00

Iš žygio piligrimų takais Ispanijoje grįžęs Vaidas Baumila: po tiek laiko su savimi savaime imi ieškoti atsakymų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.17 07:00

„Į žygį piligrimų takais leidausi vedamas vien sportinio intereso, tačiau kai šitiek laiko praleidi su savimi, savaime imi ieškoti atsakymų į tam tikrus klausimus“, – pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs muzikos kūrėjas ir atlikėjas Vaidas Baumila. Atlikėjas sako dar ketinantis sugrįžti į Ispaniją ir įveikti likusią 825 kilometrų ilgio trasos dalį.

Neseniai iš kelionės piligrimų takais po Ispaniją sugrįžęs V. Baumila per dvi savaites nužygiavo apie 400 kilometrų. „Paskutinę dieną laikrodis rodė, kad iki tikslo trūksta dar kelių kilometrų, todėl nutariau tiesiog pasivaikščioti po miestelį, kuriame buvau apsistojęs“, – pasakoja V. Baumila.

Tiesa, prieš leisdamasis į žygį dainininkas buvo pasiryžęs įveikti net 500 kilometrų. „Tik pradėjęs eiti supranti, kaip sunku keliauti stačiais kalnų keliais ir ant pečių nešti 11 kilogramų sveriančią kuprinę“, – sako V. Baumila ir džiaugiasi, kad buvo pasirūpinęs patogia avalyne.

„Į kelionę vežiausi dvejas poras batų. Senus sportbačius ir naujus, specialiai žygiui po kalnus pritaikytus batus. Buvau pasiėmęs ir storas kojines. Nors kasdien nueidavau po 40 kilometrų, pavyko išsisukti be nuospaudų ar nutrynimų“, – džiaugiasi dainininkas.

Kuprinėje atlikėjas turėjo ir ausų kištukus, kurie jam labai pravertė naktimis, kai tekdavo nakvoti svečių namuose, kuriuose glausdavosi maždaug dvidešimt, o kartais ir šešiasdešimt žygeivių.

„Miegu labai jautriai, tad kai prasidėdavo knarkimo orkestras, man būdavo labai sunku užmigti. Todėl sužinojau naujų dalykų, pavyzdžiui, kaip taisyklingai pagal tam tikrą techniką įsikišti ausų kištukus. Man padėjo – nebegirdėdavau nieko, net žadintuvo“, – juokaudamas kelionę prisimena A. Baumila.

Į žygį piligrimų takais V. Baumila nutarė leistis, kaip pats sako, vedamas sportinio intereso. „Kadangi mėgstu aktyvų gyvenimo būdą – daug plaukioju, bėgioju, laipioju į tam pritaikytas sienas – ši kelionė man buvo kaip dar vienas tikslas, kurį užsibrėžiau pasiekti. Pamaniau, kad galiu, kad esu tam fiziškai pasiruošęs“, – apie tai, kaip kilo mintis pasiryžti tokiai kelionei, pasakoja V. Baumila.

Piligrimų takais ėjo daug atlikėjo pažįstamų, tarp jų – ir aktorius Giedrius Savickas. „Turbūt, iš jų ir pasisėmiau įkvėpimo ir noro įveikti užsibrėžtą kelią“, – sako V. Baumila.

Nors daugelis žmonių į panašius žygius leidžiasi ieškodami atsakymų į dvasinius klausimus, V. Baumila tikina tokio tikslo neturėjęs.

„Mėgstu aktyvią veiklą, man patinka keliauti, sutikti naujų žmonių, todėl ir nusprendžiau leistis į šią išvyką. Bet kai tiek laiko praleidi vien su savimi, vaikštai po gražias vietas ir nuolat girdi vandenyno ošimą, savaime pradedi gilintis į save, ieškoti atsakymų į neatsakytus klausimus, imi kurti ateities planus“, – sako V. Baumila.

„Todėl ir buvau pasiėmęs dienoraštį, į kurį kasdien rašiau, kas įvyko, kaip jaučiausi ir ką galvojau. Gal kada nors mano užrašai virs kuo nors daugiau nei vien tik sau skirtomis mintimis, – šypteli atlikėjas. – Tiesa, pirmiausia reikės sugrįžti ir įveikti visą trasą, kuri tęsiasi net 825 kilometrus.“

Atlikėjas tikina, kad poilsio po tokių aktyvių atostogų jam tikrai nereikės. „Niekada nesu buvęs „viskas įskaičiuota“ tipo atostogose. Iš tiesų ateityje dar planuoju sugrįžti į tą miestelį, kuriame baigiau savo žygį piligrimų takais, ir įveikti likusius 425 kilometrus.“

Išsamiau – laidos įraše (nuo 1.17.20):

„Labas rytas, Lietuva!“ I d. Rimvydas Širvinskas-Makalius: turiu tik vieną baimę – pramiegoti skrydį