Naujienų srautas

Veidai2019.09.14 12:09

„Nusivylusių namų šeimininkių“ aktorei skirta 14 dienų įkalinimo bausmė dėl kyšininkavimo

JAV aktorei Felicity Huffman penktadienį buvo skirta dviejų savaičių įkalinimo bausmė dėl kyšio davimo siekiant įtaisyti savo dukrą į prestižinį universitetą.

Aktorė tapo pirmuoju plačiai žinomu žmogumi, sulaukusiu bausmės, susijusios su šiuo visą šalį sukrėtusiu sukčiavimo skandalu.

Tamsiai mėlyną suknelę ir kardiganą vilkėjusi serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė atrodė prislėgta, kai išėjo iš federalinio teismo rūmų pastato Bostone, Masačusetso valstijoje, spausdama savo vyro, aktoriaus Williamo H. Macy, ranką.

56 metų aktorė išgirdo bausmę pirmoji iš tėvų tarp 50 asmenų, apkaltintų dalyvavus schemoje, turėjusioje padėti Amerikos elito atstovams įtaisyti savo vaikus į prestižiškiausius šalies koledžus.

Gegužę ašaromis apsipylusi „Oskarų“ nominantė prisipažino davusi 15 tūkst. JAV dolerių (13,3 tūkst. eurų) kyšį, kad jos vyriausia dukra geriau išlaikytų stojamąjį egzaminą į koledžą.

Kreipdamasi į aktorę teisėja Indira Talwani pažymėjo tai, jog yra svarbu perduoti žinią kitiems tėvams, kad jie negali naudoti savo turtų gabesniems studentams nurungti.

„Manau, kad neskyrus šios bausmės iš jus supančios bendruomenės sulauktumėte daug klausimų, kodėl išsisukote“, – anot teismo posėdyje dalyvavusių žiniasklaidos atstovų, pareiškė teisėja.

Pasak teisėjos, F. Huffman galės atkurti savo reputaciją tik atlikusi bausmę, taip pat apimančią 30 tūkst. dolerių baudą ir 250 valandų viešųjų darbų.

„Įvykdžiusi visa tai, būsite išpirkusi kaltę“, – pridūrė teisėja.

F. Huffman atsiprašė studentų ir tėvų ir teigė sutinkanti su teisėjos sprendimu.

„Aš pažeidžiau įstatymus. Nėra jokių paaiškinimų ar pateisinimų mano veiksmams. Taškas“, – sakoma aktorės pranešime.

„Tikiuosi viena – kad mano šeima, draugai ir bendruomenė atleis už mano veiksmus“, – pridūrė F. Huffman.

Federaliniai prokurorai prašė skirti aktorei mėnesio kalėjimo bausmę.

Tuo tarpu aktorės advokatai prašė skirti lygtinę vienerių metų bausmę ir 20 tūkst. dolerių baudą.

Pripažinusi savo kaltę, F. Huffman išvengė teismo proceso, kuris, be abejonės, būtų sulaukęs daug žiniasklaidos dėmesio ir galimai lemtų ilgesnę bausmę.

Už tokį nusikaltimą gali būti skirta iki 20 metų kalėjimo bausmė ir iki 250 tūks. dolerių bauda.

Balandį F. Huffman pranešė ketinanti pripažinti savo kaltę, sakydama jaučianti gėdą dėl to, ką padarė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi