Veidai

2013.01.26 16:19

Dingęs vėžlys 30 metų išgyveno užrakintame sandėliuke

ELTA2013.01.26 16:19

Brazilijoje šeima savo prieš 30 metų dingusį vėžlį rado užrakintame sandėliuke, rašo „The Telegraph“.    

Brazilijoje šeima savo prieš 30 metų dingusį vėžlį rado užrakintame sandėliuke, rašo „The Telegraph“.

Augintinė, vardu Manuela, iš namų Rio de Žaneire dingo 1982 metais. Šeimininkai vėžlio patelės niekur nerado ir nusprendė, kad ji pabėgo iš namų, nes tuo metu name dirbę statybininkai paliko atidarytas duris.
 
Antrame šeimos namo aukšte yra visą laiką užrakintas kambarys, pilnas sugedusių elektros prietaisų. Šį mėnesį mirė šeimos tėvas Leonelis Almeida, ir jo vaikai tik tuomet pradėjo tvarkyti kambarį. L. Almeidos sūnus Leandras labai nustebo dėžėje su senu patefonu radęs gyvą Manuelą. L. Almeidos dukra Lenita sakė, kad jie nedrįso kambario tvarkyti tėvui esant gyvam. Jei L. Almeida buvo įsitikinęs, kad gali kokį nors prietaisą pataisyti, jis jį parsinešdavo namo ir ilgainiui jų prikaupė pilną kambarį.
 
Šeima stebisi, kad vėžlys užrakintame kambaryje išgyveno 30 metų. Vietos veterinaras paaiškino, kad raudonkojai vėžliai yra labai atsparūs ir gali be maisto išgyventi dvejus ar trejus metus. Laukinėje gamtoje jie minta vaisiais, lapais, žuvusiais gyvūnais ir net ekskrementais. Veterinaras mano, kad Manuela galėjo išgyventi maitindamasi medinėse grindyse buvusiais termitais.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt