Veidai

2019.09.09 19:47

Į Lietuvą atvykęs Cristiano Ronaldo – ne tik futbolo, bet ir instagramo žvaigždė

LRT.lt2019.09.09 19:47

Sekmadienį į Lietuvą atskridusio portugalo Cristiano Ronaldo laukė būrys gerbėjų. Tiesa, 34-erių futbolininkas domina ne tik sporto mėgėjus. Jo gyvenimą seka ir rekordinis instragramo naudotojų skaičių. Sportininko paskyra populiarumu seniai aplenkusi garsiausių atlikėjų ir kitų įžymybių paskyras.

C. Ronaldo gimė Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje. Čia jis ir augo. Sulaukus 15-os, jam buvo nustatytas pernelyg stiprus širdies virpėjimas. Jam buvo atlikta operacija, po kurios jis pradėjo futbolininko karjerą Lisabonos „Sporting“ klube.

C. Ronaldo futbolo superžvaigždės etiketė klijuojama ne be reikalo.

2003 m., sulaukęs 18-os, jis pasirašė kontraktą su „Manchester United“ klubu. Nuo tada jis dalyvavo daugiau nei 150 tarptautinių rungtynių ir įmušė bent vieną įvartį dešimtyje didžiausių pasaulio futbolo turnyrų. Taip jis savo šalyje tapo daugiausia įvarčių istorijoje pataikiusiu futbolo žaidėju.

2015 m. Portugalijos futbolo federacija C. Ronaldo paskelbė visų laikų geriausiu šalies futbolininku. 2018 m. jis tapo visų laikų daugiausia įvarčių įmušusiu Europos futbolininku. 2016 m. ir 2017 m. žurnalas „Forbes“ C. Ronaldo įvertino kaip daugiausia uždirbantį sportininką, o 2016 m., 2017 m. ir 2018 m. ESPN jį paskelbė žymiausiu pasaulio atletu. 2014 m. „Time“ futbolininką įtraukė į įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką.

2019 m. gegužę C. Ronaldo instagramo paskyra turėjo didžiausią sekėjų auditoriją. Šiuo metu futbolininką seka daugiau nei 180 mln. sekėjų.

C. Ronaldo pavyko tai, ką sugebėtų ne kiekvienas, – jis pateko į vieno universiteto studijų programą. C. Ronaldo gyvenimą ir karjerą studijuoja Kanadoje esančio Britanijos Kolumbijos Okanagano universiteto sociologijos mokslų studentai.

Tačiau panašu, kad apie jį universitete dėstomo kurso pačiam futbolininkui nepakako. Pagrindiniame Madeiros mieste Funšalyje veikia C. Ronaldo gyvenimui ir karjerai dedikuotas muziejus, kuriame saugomos retos fotografijos ir per metus futbolininko pelnyti prizai bei apdovanojimai.

Nepaisant C. Ronaldo pasiekimų, yra nemažai jo nemėgstančių žmonių. Anot kritikų, sportininkas yra arogantiškas, nedraugiškas ir nelinkęs bendrauti.

2011 m. daugelis jų įrodė esantys teisūs, mat C. Ronaldo savo pasisakymu suglumino ne tik jam neprijaučiančius asmenis, bet ir savo gerbėjus. Futbolininkas teigė, kad žmonės jo nemėgsta tik todėl, kad jis yra daug gražesnis, turtingesnis ir talentingesnis už kitus.

„Manau, kad žmonės man pavydi todėl, kad esu turtingas, išvaizdus ir dar puikus žaidėjas. Neturiu kito paaiškinimo“, – nedraugišką kitų klubų gerbėjų elgesį komentavo jis.

C. Ronaldo gyvenime netrūksta ir skandalų. 34-erių Kathryna Mayorga tvirtino, kad 2009 m. viename Las Vegaso viešbutyje dabartinis „Juventus“ žaidėjas ją išprievartavo.

2010 m. ji su portugalų žvaigžde sudarė neteisminį susitarimą, tačiau 2018 m. vėl bandė atnaujinti bylą. C. Ronaldo jam mestus kaltinimus neigė.

Aukos prašymu 2018 m. rugpjūčio mėnesį Las Vegaso policija dar kartą ištyrė galimai įvykdytą nusikaltimą.

Tačiau pranešime teigiama, kad, remiantis pateiktos informacijos apžvalga, Cristiano Ronaldo pateikti įtarimai seksualine prievarta negali būti įrodyti be pagrįstų abejonių. Todėl jokie kaltinimai jam nebus pareikšti.

Vokietijos savaitinis žurnalas „Der Spiegel“ pirmą kartą istoriją apie nusikaltimu įtariamą C. Ronaldo paskelbė praėjusiais metais.

Jame buvo rašoma, kad kaltinimus futbolininkui metusi moteris 2010 m. su juo sudarė neteisminį susitarimą, pagal kurį ji gavo daugiau nei 340 tūkst. eurų sumą ir pažadėjo viešai nebeskelbti kaltinimų.

K. Mayorgos advokato teigimu, moterį iš naujo atsiverti paskatino pasaulinis #MeToo judėjimas.

Ch. Ronaldo neneigė, kad 2009 m. jiedu buvo susitikę Las Vegase, bet sakė, kad visi veiksmai įvyko bendru jų susitarimu.

Tuo metu futbolininkas žaidė „Manchester United“ klube ir ketino prisijungti prie „Real Madrid“ klubo, kuriame žaidė ateinančius devynerius metus.

C. Ronaldo turi ir kitą pusę. Praeityje jis sumą, gautą už parduotą auksinį batą, paaukojo Gazos Ruožo mokykloms ir vargstantiems vaikams. 2012 m. gruodį jis prisijungė prie „FIFA 11 for Health“ fondo, kurio tikslas – informuoti vaikus apie ŽIV, nutukimą, maliariją, priklausomybę nuo narkotikų.

C. Ronaldo yra keturių vaikų tėvas. Tiesa, visuomenei kyla abejonių dėl futbolininko pirmagimio, aštuonmečio Cristiano Jaunesniojo motinos tapatybės. Pasak kai kurių šaltinių, C. Ronaldo sūnų pagimdė surogatinė motina. Kiti teigia, kad vaiko mama yra padavėja, su kuria futbolininkas tuo metu buvo užmezgęs trumpalaikius santykius.

Kai šių metų liepą paaiškėjo, kad C. Ronaldo nebus pateikti kaltinimai, jo mergina Georgina Rodriguez savo instagramo paskyroje išreiškė palaikymą savo širdies draugui sunkiu metu, o paaiškėjus bylos baigčiai, viešai atskleidė savo jausmus.

Parengta pagal independent.co.uk, guardian.com, bbc.com.

Taip pat skaitykite