Veidai

2019.09.07 15:43

Nepagydomai sergančios moters vaidmuo įkvėpė Susan Sarandon prabilti apie eutanaziją

LRT.lt 2019.09.07 15:43

Amerikiečių aktorė ir aktyvistė Susan Sarandon, suvaidinusi nepagydoma liga sergančią moterį, pranešė palaikanti eutanaziją, rašo BBC. Savo nuomonę aktorė išsakė Toronto kino festivalyje per naujausio filmo „Blackbird“, kuriame vaidina, pristatymą.

Naujame filme aktorė įkūnija nepagydoma liga sergančią ir skausmus kenčiančią moterį, kuri ryžtasi pasakyti šeimai apie savo norą numirti.

„Tai – kiekvieno individualus sprendimas“, – aktorė sakė žurnalistams Toronto filmų festivalyje, tiesa, pridūrė, kad jei pati sirgtų nepagydoma ir gyvenimą smarkiai apsunkinančia liga, eutanazijai nesiryžtų.

Eutanazija arba pagalbinė savižudybė yra jautri ir daug prieštaravimų sukelianti tema. Procedūra draudžiama daugelyje pasaulio šalių.

Ją yra įteisinusios ir savo valią išreiškusiems nepagydomiems ligoniams taiko kelios JAV valstijos. Tam tikros eutanazijos formos leidžiamos Šveicarijoje, Nyderlanduose, Liuksemburge.

S. Sarandon išgarsėjo, kai 1986 m. suvaidino filme „Istviko raganos“. Aktorė buvo tris kartus nominuota „Oskarams“. 1995 m. ji pelnė „Oskarą“ kaip geriausia aktorė už vaidmenį filme „Mirtininkas eina“.