Veidai

2019.09.08 10:05

Marijui Žiedui didžiausią įspūdį palikę keturi filmai: vieno scena kaskart sugraudina

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.08 10:05

LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Marijus Žiedas sako, kad ne visi filmai, kuriuos jis įgarsina, yra verti dėmesio. Matant, kiek daug yra prastos kino produkcijos, anot jo, yra lengviau atsirinkti, kuriuos filmus žiūrėti, o kurių geriau atsisakyti.

„Labai mėgstu kiną. Kai tik yra galimybė, būtinai noriu žiūrėti. Bet vienas niuansas yra – filmą geriausia žiūrėti su kažkuo, su kuo apie tai gali pasikalbėti“, – sako M. Žiedas ir išvardija keturis filmus, kurie jam yra palikę didžiausią įspūdį.

1. „Stalkeris“, 1979 m.

„Aš apie jį išgirdau mokykloje, pasakė lietuvių kalbos mokytojas. Papasakojo taip, kad norėjau iškart pažiūrėti. Tai fantastinė istorija, kad kažkur yra zona, kur yra kambarys, kuriame išsipildo patys karščiausi žmogaus norai, tiksliau – vienas – pats slapčiausias, didžiausias.

Ne tas, apie kurį mes galbūt galvojame, kad yra didžiausias, o tas tikrasis. Ir yra žmogus, kuris veda į tą kambarį. Ši istorija man pirmiausiai parodė, kad reikia pažvelgti į savo sielą ir suprasti, ko iš tikrųjų tu nori. Tam, kad geriau suprastum pasaulį, pirmiausiai turi suprasti save, tada bus lengviau gyventi, suprasti žmones“, – sako M. Žiedas.

2. „Vidurnakčio ekspresas“, 1978 m.

„Tikrais įvykiais paremta istorija apie amerikietį, papuolusį į Turkijos kalėjimą. Galėčiau į vieną sakinį sudėti tai, ką jis man parodė: kaip svarbu gyvenime yra teisingi pasirinkimai. Kai esi jaunas, atrodo, kad gyvenimas labai didelis, bet vėliau supranti, kad labai svarbu teisingai pasirinkti bet kuriame gyvenimo etape.

Nuo tavo pasirinkimo gali priklausyti visas likęs gyvenimas ir jis gali būti labai baisus“, – kalba M. Žiedas.

3. „Avarija“, 2003 m.

„Pusantros paros Los Andželo gyvenimo ir jo gatvėse susiduriantys žmonių likimai. Mane visada žavėjo filmai, kuriuose persipina siužeto linijos ir žmonių likimai. Tai, kaip rytoj sutiktas žmogus gali pakeisti gyvenimą, arba sugriauti viską, ką iki šiol turėjai“, – pasakoja M. Žiedas.

Beje, šiame filme yra scena, kurią žiūrėdamas M. Žiedas kiekvieną kartą verkia.

„Žiūrovai pažiūrės šį filmą ir tikrai atspės tą vietą, kur aš negaliu sulaikyti ašarų“, – įsitikinęs M. Žiedas.

4. „Magnolija“, 1999 m.

M. Žiedas sako, kad tai labai smagus, geras, bet kartu ir susimąstyti verčiantis filmas.

Išsamiau – laidos įraše:

Kokius filmus rekomenduoja laidų vedėjas Marijus Žiedas?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt