Veidai

2019.09.05 17:20

Į Vokietijos medikų rankas patekusi Justė Arlauskaitė-Jazzu tylės mažiausiai savaitę

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.09.05 17:20

Kelis koncertus vasarą atšaukusiai vienai garsiausių Lietuvos atlikėjų Justei Arlauskaitei-Jazzu Vokietijos medikai po balso stygų apžiūros sudarė griežtą darbotvarkę. Savaitę jai teks tylėti. Tiesa, už ją į portalo LRT.lt klausimus atsakinėjęs jos prodiuseris Lauras Lučiūnas vylėsi, kad po mėnesio viskas grįš į vėžes, ir pasidžiaugė, kad atlikėjai neprireikė operacijos.

J. Arlauskaitei-Jazzu Vokietijoje medikai atliko specifinę procedūrą – tikrino balso stygas, jų virpesius, kaip jos veikia. Vasarą atlikėja buvo patyrusi balso stygų traumą, tad procedūros prireikė siekiant išsiaiškinti, ar nereikės operuoti.

L. Lučiūnas patvirtino, kad operacijos atlikėjai neprireikė, o jei būtų reikėję, medikai iškart būtų ją atlikę. Pasak prodiuserio, dainininkė šiuo metu ilsisi viešbučio spa centre ir laikosi sudaryto režimo. Apie savaitę jai teks tylėti, paskui reikės daryti specialius pratimus.

Po kelių savaičių J. Arlauskaitė-Jazzu galės pradėti dainuoti ir po truputį didinti krūvį. Visa tai truks apie mėnesį, o po jų atlikėja grįš į sceną.

„Visi suplanuoti rudens koncertai vyks be nesklandumų ir su dar didesne jėga“, – portalui LRT.lt teigė L. Lučiūnas.

Apie tai, kad mėnesį nebus pasiekiama telefonu, ketvirtadienį savo feisbuko paskyroje paskelbė ir pati J. Arlauskaitė-Jazzu.

Pasak L. Lučiūno, tokią procedūrą, kokia yra atlikta Jazzu, profesionalūs dainininkai per karjerą ištveria po 2–3 kartus.

„Žmogaus balsas keičiasi, sėda, ypač po didelių krūvių. Kuo daugiau dirbi, dainuoji, normalu, kad stygos dėvisi, jos truputį išplonėja ir tada reikia mokytis gyventi“, – sakė L. Lučiūnas.

L. Lučiūnas teigė, kad dėl balso bėdų Jazzu daug konsultavosi su operos soliste Asmik Grigorian, kuriai Berlyne anksčiau buvo atlikta balso stygų operacija.

Pasak L. Lučiūno, Lietuvos medikai yra geri, tačiau Vokietijoje teikiamos labai specifinės, dainininkams reikalingos paslaugos, o į vieną šioje šalyje esančią kliniką gydytis ir konsultuotis važiuoja atlikėjai iš visos Europos.

L. Lučiūnas priminė, kad Jazzu balso stygų traumą patyrė šią vasarą dėl per didelio ir netinkamai sudėlioto krūvio. Po ilgų atostogų dainininkė Londone nėrė į ilgą – dvylikos dienų – įrašų sesiją, o po jos ėmė intensyviai koncertuoti.

„Balsas ėmė lūžinėti. Teko staigiai kažką daryti“, – apie Kaune ir Alytuje atšauktus koncertus sakė L. Lučiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt