Naujienų srautas

Veidai2019.09.04 19:53

Filmo „Gimtinė“ premjeroje – ir 90-ųjų stiliumi pasipuošę svečiai

LRT.lt 2019.09.04 19:53

Nuo idėjos iki filmo praėjo 4 metai, nors mintys apie tapatybę ir norą grįžti į Lietuvą galvoje sukosi kone 20-metį, LRT RADIJO laidoje „10–12“ sakė JAV gimęs režisierius Tomas Vengris, kurio pirmojo vaidybinio filmo „Gimtinė“ premjera trečiadienio vakarą įvyko Vilniuje.

„Gimtinė” yra bene pirmasis bandymas lietuviškame kine pažvelgti į atkurtosios Nepriklausomybės pradžią.

Kino teatre, kuriame buvo pristatytas filmas, trumpam atgijo 90-ųjų dvasia. Kai kurie svečiai į premjerą rinkosi pasipuošę tų laikų drabužiais – vieni vilkėjo dešimtmečio pradžioje matytus sportinius švarkus, garintus džinsus, kiti – pabaigoje išpopuliarėjusius batus su platformomis ar spalvotus akinius.

Į premjerą atvykęs filme vaidinantis aktorius Dainius Gavenonis portalui LRT.lt sakė, kad jis 1990-ųjų Lietuvą prisimena įvairią. Tuo metu jam buvo 17 metų, tad galvoje daugiausia sukosi smagios mintys.

„Man 17 metų – visi polėkiai, draugai, kelionės, meilės, Baltijos kelias. Galima kalbėti ir apie turginius reikalus – kasetės, aferistai su antpirščiais, treningai, striukės, turkiški megztiniai. Tai mano jaunystė, tad visa tai nusidažo gražiomis spalvomis. Mūsų vaikai nelabai supranta, ką mes pasakojame. Jiems tai per didelė egzotika. Užčiuopėme sudėtingą virsmą į nepriklausomybę“, – sakė D. Gavenonis.

Filmo premjeros nepraleido aktoriai Arūnas Sakalauskas, Jolanta Dapkūnaitė, Rasa Samuolytė, Airida Gintautaitė, Kristina Savickytė-Damanskienė, Vidas Bareikis, dizaineris Juozas Statkevičius, Amerikos lietuviai Rimtautas ir Birutė Vizgirdos, Nerija Kasparienė, LRT laidų vedėjai Beata Nicholson, Marijonas Mikutavičius reklamos specialistė, Dovilė Filmanavičiūtė, visa režisieriaus T. Vengrio šeima ir dar keli šimtai svečių.

Pagrindinė filmo herojė Viktorija, nukritus geležinei uždangai, grįžta į Lietuvą su Amerikoje gimusiu sūnumi Kovu atsiimti savo tėvo žemės.

Į gimtąsias vietas juos lydi buvęs Viktorijos mylimasis. Visi jie turi nuspręsti, kaip toli yra pasirengę žengti, kad susigrąžintų savo praeitį.

Viktoriją filme vaidina aktorė Severija Janušauskaitė, jos sūnų Kovą – JAV gyvenantis Matas Metlevskis. Buvusį Viktorijos mylimąjį Romą vaidina aktorius Darius Gumauskas, jo dukrą Mariją – Barbora Bareikytė.

Juostoje taip pat vaidina Viktorija Kuodytė, Dainius Gavenonis, Pranciškus Brazdžiūnas, Linas Ryškus, Ričardas Vitkaitis, Renata Vėberytė-Loman, Valentinas Krulikovskis ir kiti.

Filmo premjeros akimirkos – nuotraukų galerijoje:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi