Veidai

2015.07.28 17:25

Sovetsko valdžia prašo Vilniaus savivaldybę perduoti Žaliojo tilto skulptūras

BNS2015.07.28 17:25

Rusijos Karaliaučiaus srities Sovetsko miesto valdžia oficialiai kreipėsi į Vilniaus vadovus, prašydama perduoti jai nuo Žaliojo tilto nuimtas sovietines skulptūras.

Rusijos Karaliaučiaus srities Sovetsko miesto valdžia oficialiai kreipėsi į Vilniaus vadovus, prašydama perduoti jai nuo Žaliojo tilto nuimtas sovietines skulptūras.

Sovetskas prisiimtų „visas skulptūrų pervežimo į Karaliaučių išlaidas“, rašoma šios savivaldybės interneto svetainėje.

Laišką su oficialiu kreipimusi pasirašė miesto meras Nikolajus Voiščevas. Jis laiške pabrėžia, kad „pats Sovetsko pavadinimas kalba apie tai, jog sovietinės epochos simboliai galėtų rasti vietą mūsų teritorijoje“.

„Būsiu dėkingas, jei jūs informuosite apie sąlygas, kuriomis mes galėtumėme gauti nuimtas skulptūras. Tikiuosi jūsų teigiamo sprendimo“, – rašo N.Voiščevas.

Vilniaus savivaldybės atstovai patvirtino, jog šis pasiūlymas gautas, bei tikina, kad jis bus svarstomas kartu su kitais vilniečių bei kitų miestų atstovų pasiūlymais rudenį.

„Savivaldybė gauna šiuo metu daugybę vilniečių pasiūlymų ir laiškų. Jie dedami į vieną krūvą ir bus vertinami rudenį. Visi kartu. Savivaldybėje greičiausiai bus sudaryta ekspertų komisiją, kuri vertins visus pasiūlymus dėl Žaliojo tilto, kas ten turėtų atsirasti ir kas turėtų būti daroma su Žaliojo tilto skulptūromis“, – BNS sakė mero Remigijaus Šimašiaus atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas.

Jis atkreipė dėmesį, jog šiuo metu skulptūroms galioja teisinė apsauga, tad jos negali būti nei parduodamos aukcione, nei išvežamos.

Daugiau nei 60 metų ant Žaliojo tilto buvusios skulptūros nukeltos prieš savaitę – ekspertai, Vilniaus valdžios teigimu, nustatė, kad skulptūros yra avarinės būklės ir kelia pavojų saugumui.

Viešai apie ketinimus priimti skulptūras yra pareiškęs Grūto parkas prie Druskininkų ir šalia Vilniaus esantys Europos parkas bei Vidmanto Martikonio vadovaujamas akmens skulptūrų parkas.

Skulptūros kol kas bus saugomos savivaldybės įmonės „Grinda“ aikštelėje.

Keturios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais. Jos yra įtrauktos į Kultūros vertybių registrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt